Przemysł stoczniowy ma pewne wymagania, których nie da się przeskoczyć, przede wszystkim dobre położenie nad wodą. Nic więc dziwnego, że polskie jachty i statki powstają przede wszystkim nad polskim morzem i większymi jeziorami. Prawdziwym zagłębiem jachtowym są w Polsce miasta nad morzem oraz wiele miejscowości na Mazurach.
Polskie statki i jachty cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie ze względu na wysoką jakość i precyzję wykonania. Zarówno jachty żaglowe, jak i motorowe mają nieustanne zbycie, a przemysł jachtowy doskonale się rozwija. Świetnie radzą sobie zarówno duże stocznie, jak i niewielkie zakłady, które produkują jachty na mniejszą skalę. Polskie statki i jachty często trafiają w odległe rejony świata i pływają po najdalszych morzach. Nawet po wielu latach użytkowania sprawują się tak samo dobrze, jak tuż po wyjściu ze stoczni.
Nowoczesne stocznie potrzebują dobrej lokalizacji
Aby stocznia dobrze funkcjonowała, potrzebni są nie tylko doświadczeni specjaliści i inżynierowie oraz wysokiej klasy materiały, ale również odpowiednie miejsce do prowadzenia prac. Nowoczesne stocznie bardzo często powstają w dużych halach stalowych, które mają nieograniczone możliwości jeśli chodzi o ich aranżację. Hale stalowe mogą być dowolnej wielkości, mają bardzo przemyślaną konstrukcję, a jednocześnie powstają bardzo szybko. Dużą halę można postawić już w ciągu miesiąca, dzięki czemu nie trzeba miesiącami czy nawet latami czekać na powstanie odpowiedniego obiektu. Wnętrze hali jest odpowiednio zabezpieczone przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu można prowadzić prace nad budową jachtów i statków bez obaw o to, że pojawią się jakiekolwiek problemy z ich wykonaniem czy późniejszym eksploatowaniem.
Hala stalowa ma wiele zastosowań
Nowoczesne hale stalowe to doskonałe rozwiązanie dla przemysłu stoczniowego i nie tylko. Mają bowiem sporo zalet, jakich nie daje tradycyjne murowane budownictwo. Nie tylko powstają dużo szybciej niż murowane budynki, ale również są sporo tańsze zarówno na etapie budowania, jak i późniejszego użytkowania. Wnętrze hali można urządzić w dowolny sposób, dzięki czemu bez problemu można wydzielić zarówno część produkcyjną, jak i część biurową. Dobrej jakości hale są bowiem odpowiednio wzmocnione i ocieplone – nawet w środku zimy panują w nich komfortowe warunki. Nowoczesne obiekty stalowe w niczym nie przypominają starych, blaszanych hal, w których hulał wiatr, a na ścianach osadzała się wilgoć. Aby hala spełniała wszystkie standardy jakości, musi być jednak wykonana przez doświadczonych specjalistów, którzy mają odpowiednie umiejętności do tworzenia tego rodzaju obiektów. Na http://rexbud.com.pl/ można znaleźć przykłady ciekawych, imponujących realizacji hal stalowych, dzięki czemu można się przekonać, że hale mogą wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko zależy od pomysłu, oczekiwań i potrzeb inwestora.
Artykuł przygotowano we współpracy z serwisem http://rexbud.com.pl
Fajny artykuł 🙂 Nawet nie wiedziałem, że mamy tyle stoczni w Polsce.