tourism-2222463_640

Holowanie łodzi – w jaki sposób się do tego zabrać?

Podczas gdy holowanie aut jest sprawą dosyć oczywistą i bez problemu znajdziemy tego rodzaju usługi praktycznie wszędzie, nieco inaczej ma się sprawa w przypadku holowania łodzi. A czasem takie usługi również bywają potrzebne. Najczęściej dotyczy to łodzi motorowych, które nie posiadają żagli i poruszają się wyłączne na silniku. Problem pojawia się wtedy, gdy silnik lub inne mechanizmy odmówią posłuszeństwa, przez co łódź nie będzie miała możliwości bezpiecznego powrotu do portu lub do jakiejkolwiek kei, przy której będzie można sprawdzić, co się w ogóle stało.

Holowanie samochodów jest bezproblemowe nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Przykładowo na https://laweta-berlin.com.pl/ można znaleźć sprawdzone usługi transportowe realizowane na terenie Niemiec w Berlinie i okolicach. W każdym mieście kierowcy nie mają żadnego problemu ze znalezieniem firm, które w razie problemu szybko i sprawnie doholują auto do najbliższego warsztatu. A jak jest w przypadku łodzi? Przede wszystkim, tego rodzaju usługi są zdecydowanie mniej popularne niż usługi holowania aut, dlatego też nieco trudniej je znaleźć. Warto więc jeszcze przed wypłynięciem dmuchać na zimne i mieć pod ręką namiary na firmy holujące. Na jeziorze czy na morzu może się bowiem okazać, że internet nie będzie działał i nie da się znaleźć odpowiednich namiarów w sieci.

W pobliżu dużych portów

holowanie łódźFirmy zajmujące się holowaniem łodzi najczęściej mają swoje siedziby w pobliżu dużych portów. Firma, która holuje inne łodzie, musi mieć przecież także swoje łodzie, które potrzebują dobrej lokalizacji przy nabrzeżu. Chodzi o to, by jak najszybciej wyjść z portu i dopłynąć do osób, które potrzebują pomocy. Usługi holowania łodzi sa dosyć zbliżone do tego, jak są holowane samochody. Oczywiście, łodzie nie są ładowane na łódki holujące, a jedynie do nich podczepiane. Dzięki temu mogą szybko i sprawnie dopłynąć w dowolne miejsce.

Holowanie do miejsca, gdzie naprawiają łódki

Jeśli decydujemy się na usługi holowania łodzi, warto zadbać o to, by łódka znalazła się w takim porcie, gdzie bez problemu będzie ją mógł obejrzeć mechanik. Nie holujmy więc łodzi do najbliższego brzegu, gdyż może się okazać, że nie da się jej stamtąd wyciągnąć na ląd ani gdziekolwiek przewieźć. Najlepiej łódź doholować do dużego portu, w którym znajdują się zakłady szkutnicze czy firmy zajmujące się naprawą jednostek pływających. Nawet, jeśli do takiego portu jest sporo dalej niż do najbliższego brzegu, taka usługa będzie zdecydowanie bardziej opłacalna. Naprawianie łodzi nie zawsze będzie wykonane od ręki, czasem naprawa potrwa kilka dni, czasem też trzeba będzie całkowicie zrezygnować z pływania w danym sezonie. Warto więc od razu ustalić z fachowcem, co konkretnie się popsuło i jak będzie wyglądała naprawa. Dzięki temu można zaplanować dalszy urlop lub też wynająć jakąś łódkę zastępczą, jeśli nie chcemy rezygnować z pływania.

Polecamy także: pomoc drogowa hannover

spacer

Odpowiedz