girl-4886657_960_720

Hulajnogi elektryczne są fajne – to jasne!

Hulajnogi elektryczne są teraz powszechnym widokiem w naszych miastach i już tu są, dlatego musimy nauczyć się z nimi żyć. Często są uważane za idealne akcesoria do użytku w połączeniu z innymi środkami transportu, ale czy są naprawdę wydajne?

Chociaż zaczęły pojawiać się w naszych miastach już w ubiegłym roku, teraz dopiero widać, że nie są one tylko przemijającą modą. Niektórzy je wynajmują, podczas gdy inni mają swoje, gdyż hulajnoga na komunię na przykład jest ostatnio bardzo popularnym wyborem ale jedno jest jasne – te zasilane bateryjnie pojazdy, które pomagają skrócić czas podróży i zmniejszyć zanieczyszczenie, są powszechnym widokiem w naszych miastach i warto się nimi zainteresować.

To nie jest miejsce do dyskusji o tym, jak należy z nich korzystać (na chodniku, w kasku itp.). Celem tego artykułu jest:

-wyjaśnienie, czym jest hulajnoga elektryczna

-pokazanie, w jaki sposób jest realną alternatywą dla innych środków transportu w miastach.

Korzystając z liczb, przekonamy się, jak wydajne są pod względem energii elektrycznej zużywanej na kilometry, które są w stanie pokonać.

Hulajnoga lub rower elektryczny to fantastyczny środek transportu, ale także sposób na zaprojektowanie miast w niedalekiej przyszłości, w których samochody będą tracić grunt. Ich sama obecność powoduje szereg daleko idących zmian, takich jak stworzenie specjalnych pasów ruchu, których celem jest zachęcenie ludzi do korzystania z transportu, który jest zrównoważony i nie powoduje emisji, a tym samym uwolnienie miejsca parkingowego.

Pozornie przypadkowe wydarzenie, pojawienie się elektrycznych hulajnóg takich jak Frugal Cyber w naszych miastach wywołało reakcję łańcuchową, aby stworzyć mniej zanieczyszczone miasta.

Ile kosztuje naładowanie hulajnogi?

Bądźmy szczerzy, jednym z głównych powodów, dla których tak wielu z nas decyduje się na zakup hulajnogi elektrycznej – ponieważ są tak tanie w prowadzeniu! Oczywiście, jeśli będziemy takowej często używać, w ciągu kilku miesięcy zwróci się ono pod względem kwoty, którą wydalibyśmy na benzynę i transport publiczny.

Podobnie jak koszt ładowania samochodu elektrycznego, nie można wymyślić określonej, niezmiennej liczby. Istnieje wiele różnych modeli hulajnóg. Możemy jednak oszacować ten koszt w oparciu o standardowe, wspólne specyfikacje.

Nie można wziąć pod uwagę wszystkich różnych hulajnóg elektrycznych na rynku, ale możemy wziąć szereg standardowych specyfikacji, w dużej mierze wspólnych dla wiodących modeli. Na tej podstawie łatwo wykazać, że koszt prowadzenia skutera jest dość niski.

Uwaga: zwykle dostępne w sieci obliczenia nie uwzględniają różnych istniejących warunków i zmiennych, ponieważ ich celem jest wyłącznie podanie orientacyjnej, zaokrąglonej liczby. Jednak nawet w najbardziej ekstremalnym scenariuszu koszt eksploatacji tego rodzaju pojazdu elektrycznego jest dość niski i prawie nieistotny w porównaniu do samochodu lub transportu publicznego. Nie możemy również zapominać, że wiele osób ładuje swoje hulajnogi elektryczne w miejscach, w których jest to dla niego bezpłatne, na przykład w pracy.

spacer

Odpowiedz