Przechwytywanie

Jak bezpiecznie i skutecznie korzystać z mopa parowego

Mopy do podłóg parowych, takie jak mop elektryczny i podobne środki do czyszczenia podłóg, wprowadziły zupełnie nowy wymiar do mycia podłóg, oferując zarówno solidną moc czyszczenia, jak i wygodę. Jednak łatwo jest popełnić błędy, które powodują, że mop parowy działa mniej wydajnie lub może być niebezpieczny dla użytkownika. Postaraj się uniknąć popełnienia tych błędów.

Najpierw podłączanie mopa

Po podłączeniu mop parowy 10w1 szybko się nagrzewa. Dlatego stopka mopa może się zbytnio rozgrzać, jeśli spróbujesz przymocować ściereczkę, gdy się nagrzewa. Istnieje również potencjalne ryzyko porażenia prądem elektrycznym podczas dotykania mokrej szmatki do mopa, gdy mop jest podłączony.

Przed podłączeniem mopa parowego do gniazdka należy poświęcić trochę czasu na napełnienie zbiornika wody, rozwinięcie przewodu i zamocowanie ściereczki mopa. Podłączenie go powinno zawsze być ostatnim krokiem. Jeśli zbiornik na wodę wymaga napełnienia podczas procesu czyszczenia, należy poświęcić trochę czasu na odłączenie mopa z sieci przed ponownym napełnieniem.

Praca na biegu jałowym z mopem parowym

Czasami rozpraszasz się, czekając, aż mop się nagrzeje. Na przykład, jesteś gotowy do czyszczenia podłogi i podłączyłeś ją do gniazdka, ale wtedy dzwoni telefon lub ktoś jest przy drzwiach. Jeśli tak się stanie, odłącz mopa i wróć do niego później.

Ciepło gromadzi się bardzo szybko – w przypadku niektórych modeli kilka sekund. Jeśli mop parowy pozostanie zbyt długo w jednym miejscu, zastosuje zbyt dużo pary i ciepła na małej powierzchni, co może spowodować uszkodzenie podłogi.

Odkurzanie przed myciem

Podłogi należy odkurzyć lub zamieść, zanim zostaną zmyte parą. Jeśli pominiesz ten krok, wszelkie zabrudzenia powierzchniowe, piasek, kurz, okruchy i włosy zostaną zebrane przez mop parowy, co utrudni jego dobrą pracę. Przypomina to mycie okna brudną szmatką. Mycie bez odkurzania oznacza również częstszą wymianę ściereczki do mopa.

Wlewanie do zbiornika czegokolwiek innego niż woda

Z wyjątkiem kilku modeli, które mają dwie funkcje, mopy parowe są zwykle przeznaczone do użytku z wodą i niczym innym. Sama para doskonale czyści podłogę. Zawsze dokładnie przeczytaj instrukcję, aby uzyskać pełne wytyczne dotyczące użytkowania.

Czyszczenie brudną szmatką

Jeśli masz dużą powierzchnię lub więcej niż jeden pokój do czyszczenia, kuszące może być po prostu mycie i zignorowanie ilości brudu gromadzącego się na ściereczce do mopa. Jednak czyszczenie brudnym mopem po prostu rozprowadza brud. Z tego powodu dobrze jest mieć pod ręką jedną lub dwie zapasowe ściereczki do mopa, aby w razie potrzeby można było założyć nową. Zmieniając szmatkę do mopa, pamiętaj, aby najpierw go odłączyć.

Używanie mopa parowego do podłóg z twardego drewna lub laminatu

Producenci mopów parowych często ostrzegają przed używaniem mopów parowych na „nieuszczelnionych” podłogach, co jest niejasnym komunikatem. Faktem jest, że nie ma czegoś takiego jak całkowicie uszczelniona podłoga drewniana lub laminowana. Większość podłóg drewnianych jest wykończona poliuretanem, który jest odporny na wilgoć; jednak nawet włoskowate szczeliny między deskami nie są pokrywane przez wykończenie, przez co drewno jest narażone na działanie wilgoci, a zwłaszcza pary.

spacer

Odpowiedz