andre-francois-mckenzie-fZoLhGQIejU-unsplash

Konto kryptowalut – w jakim banku najlepiej założyć i komu powierzyć opiekę nad nim?

Osoby, które niewiele wiedzą na temat kryptowalut, powinny dokształcić się i zdobyć trochę wiedzy na ich temat, zanim zaczną je kupować czy inwestować w ciekawe projekty. Tutaj trzeba zacząć od podstaw – a więc, gdzie kupować i przechowywać waluty, aby były one bezpieczne.

Jeśli ktoś chce założyć konto kryptowalutowe w jakimkolwiek banku, może się mocno zdziwić – nie ma takiej opcji. Z założenia kryptowaluty miały być bowiem środkami płatniczymi funkcjonującymi poza standardowym systemem bankowym. Dzięki temu ich posiadacze mogą dokonywać dowolnych transakcji, które nie będą rejestrowane, śledzone i objęte nadzorem bankowym. Kryptowalut w banku trzymać się więc nie da. W niektórych bankach jest nawet problem z wykonaniem przelewu związanego z zakupem kryptowalut. Warto więc przeanalizować rynek tego rodzaju usług, aby upewnić się, gdzie waluty będzie można kupić.

Trzymanie na giełdach i w kantorach

Dobre giełdy kryptowalut i kantory, takie jak www.bitcan.pl pozwalają na zakup i przechowywanie waluty na wirtualnych kontach, które działają w podobny sposób do portfeli czy kont bankowych. Środki są tam w odpowiedni sposób zabezpieczone, a także łatwo dostępne. Użytkownik ma swobodny dostęp do swoich pieniędzy w sytuacji, gdy chce wymienić je na inną walutę, sprzedać z zyskiem lub kupić więcej konkretnych kryptowalut. Zanim zdecydujemy się na konkretną giełdę czy kantor, trzeba dobrze sprawdzić informacje na temat danego podmiotu. Ważne jest, jak długo jest obecny na rynku, jakie stosuje zabezpieczenia, a także jakie są opinie na jego temat wśród użytkowników, którzy już korzystali z oferowanych usług. W krótkiej historii kryptowalut było bowiem sporo sytuacji, gdy giełda pozornie plajtowała, a de facto znikała z rynku ze wszystkimi znajdującymi się na niej środkami.

Warto stawiać na sprawdzone waluty

Aby zarabiać na kryptowalutach, a także mieć możliwość płacenia nimi za produkty czy usługi, dobrze jest wybierać takie waluty, które mają już ugruntowana pozycję na rynku, jak chociażby bitcoin czy ethereum. Są one sprawdzone, wielu użytkowników je posiada, wiele miejsc pozwala na płatności właśnie nimi. W przypadku mniej znanych walut płacenie nimi z pewnością będzie utrudnione. Funkcjonują one bardziej jako akcje na giełdzie, które należy jak najtaniej kupić i jak najdrożej sprzedać. Zarabianie na walutach cyfrowych wymaga wiedzy, a także bycia na bieżąco ze zmieniającą się sytuacją na giełdach oraz ze wszystkimi informacjami dotyczącymi świata kryptowalut. Inwestowanie i zarabianie sporych pieniędzy na pewno jest realne, jednak osoby, które dopiero stawiają w tym temacie pierwsze kroki, powinny zachować daleko idącą ostrożność. Jeśli ktoś początkujących chce inwestować w kryptowaluty, powinien zacząć to robić naprawdę małymi krokami i kwotami. Ryzyko straty jest tym większe, im mniejszą mamy wiedzę w danym temacie.

spacer

Odpowiedz