boat-cleaning

Kosmetyki i odświeżacze do łodzi itp. Gdzie takie nabyć?

Stosowanie środków do czyszczenia i pielęgnacji jachtów jest podstawą utrzymania swojego statku, jachtu lub łodzi w dobrym stanie – zarówno technicznym, jak i wizualnym. Posiadanie jachtu nie jest rzeczą stosunkowo powszechną, tak więc i zakup środków do ich pielęgnacji może być nieco utrudniony.

O wiele łatwiej jest go dokonać np. w stacjonarnych punktach szkutniczych, przy-stoczniowych firmach oraz w ośrodkach działających w popularnych kurortach. Istnieje również wygodny, szybki i tańszy sposób pozyskania specjalistycznych kosmetyków – sklepy internetowe!

Czym cechować powinny się środki do łodzi i jachtów?

Jachty i łodzie wymagają specyficznej pielęgnacji – w końcu mają one stały kontakt z wodą, solą, warunkami atmosferycznymi, promieniowaniem UV oraz wpływem organizmów znajdujących się w wodzie. Najczęstszym problemem posiadaczy jachtów jest przede wszystkim rdzewienie, przebarwienia kadłuba, osady z soli oraz wapienia, zanieczyszczenia olejami i innymi związkami syntetycznymi. Problemem w żegludze morskiej jest z kolei osadzanie się żyjątek wodnych – jak małże, kiełbie, przylepianie się muszli itd.
Każdy środek kosmetyczny przeznaczony do łodzi musi spełniać surowe normy ekologiczne. Firmy, takie jak https://ava-laboratorium.pl pracują nad kosmetykami, które wykazywać będą najwyższą skuteczność, przy jednoczesnym najmniejszym wpływie na środowisko naturalne. Ważne jest, aby kosmetyki można było spokojnie stosować w akwenie wodnym i spłukiwać je bezpośrednio do środowiska wodnego.
Równie ważną cechą jest kompatybilność środków i utrzymywanie swoich właściwości w przypadku używania do mycia wody słonej.

Jakie są najpopularniejsze preparaty kosmetyczne do łodzi?

Podobnie jak z kosmetykami do samochodów, tak i tutaj odnaleźć możemy wiele przykładów nowoczesnych kosmetyków:
• Szampony,
• Woski i żele,
• Powłoki ochronne,
• Pasty polerskie,
• Preparaty przeciwkorozyjne,
• Wielofunkcyjne środki czyszczące.
• Nabłyszczacze.

Dobry preparat nie reaguje z laminatem lub farbami poliuretanowymi, dobrze współpracuje z powierzchniami metalowymi oraz wygodnie się aplikuje. Użytkownicy środków higienicznych do łodzi oczekują przede wszystkim usuwania przebarwień, nabłyszczania, usuwania osadów, ochrony powierzchni metalowych przed korozją. Możliwe jest to do uzyskania za pośrednictwem współcześnie dostępnych preparatów.

Gdzie można kupić środki czyszczące do jachtów?

images (7)Najlepiej jest to zrobić drogą internetową. W Polsce nie ma wielu sklepów specjalizujących się w dystrybucji tychże kosmetyków – niemniej jednak bez trudu uda się odnaleźć jakiekolwiek interesujące produkty za pomocą sieci www. Sklepy internetowe dają również komfort przeglądania szerokiego asortymentu i konkurencyjne ceny. W przypadku korzystania z ekologicznych akwenów, np. należących do programu Natura 2000 konieczne może być pozyskanie karty charakterystyki preparatu chemicznego, które są najłatwiejsze do uzyskania drogą internetową.

Pielęgnacja łodzi jest złożonym i wymagającym procesem. Zastosowanie właściwych kosmetyków zdecydowanie ułatwia konserwację, daje świetne i długo utrzymujące się efekty wizualne.

spacer

Odpowiedz