cat-1873223_960_720

Kot syberyjski – poznaj tego zwinnego zwierzaka!

Posiadanie kota może być bardzo przyjemne, ale posiadanie kota syberyjskiego jest bardzo satysfakcjonującym, zmieniającym życie doświadczeniem. Syberyjczyk stanie się twoim najlepszym przyjacielem, powiernikiem, rozwiązywaniem problemów i klaunem domowym. Koty te są jedną z najstarszych ras i zaczęły jako rosyjski kot leśny Doniesienia o ich występowaniu są liczne na odległych dzikich syberyjskich terytoriach.

Syberyjskie koty są teraz cenionymi kotami domowymi, a wiele rosyjskich rodzin przekazuje miłe opowieści o swoich syberyjskich kotach oraz ich niesamowitej lojalności i osobowości. W 1990 roku, kiedy upadł komunizm i otworzył się wolny handel, rozpoczął się import kota syberyjskiego na cały świat.

Są rodzimymi kotami Rosji i pochodzą z bezlitosnego klimatu lasu na Syberii. Syberyjskie koty po raz pierwszy pojawiły się w zapisanej historii około 1000 roku. Głównymi ludźmi, którzy dbali o Syberyjczyków, byli rosyjscy rolnicy i kupcy. Koty syberyjskie były potrzebne do ochrony zboża i innych produktów przed drobnymi szkodnikami, ponieważ Rosja była krajem rolniczym. Sprzedawcy w Moskwie znani byli z tego, że konkurowali ze sobą, którego kot był największy i najgrubszy. Rosjanie lubią koty i większość dzieci w Rosji dorastała z kotkiem, a ulubionymi kotami były koty syberyjskie. Syberyjskie koty istniały nawet w rosyjskich bajkach jako obrońcy dzieci i magicznych istot, które otworzyły wrota do królestw poza naszymi zwykłymi zmysłami.

Kot Syberyjski – ciekawostki

Koty syberyjskie są bardzo przyjazne i chcą być blisko swoich właścicieli. Witają się przy drzwiach, kiedy wrócisz do domu, i wyjaśnią ci swój dzień. Są spokojną rasą, która ma melodyczne sposoby wyrażania się za pomocą słodkich miauczeń, emocji, ćwierkania i wielu mruczeń. Uwielbiają siedzieć na kolanach i być pielęgnowanym. Ulubioną rozrywką dla nich jest znalezienie czegoś i przyniesienie mi go do rzucenia, aby się tym bawić. Intrygują je wszystkie rodzaje zabawek i będą się nimi bawić. Intryguje je także poruszający się kursor na ekranie komputera. Będziesz musiał zamknąć drzwi pokoju komputerowego, jeśli chcesz coś napisać.

Jeśli posiadasz Syberyjczyka, nigdy nie będziesz sam. Będą oglądać telewizję z tobą, pójdą z tobą do toalety, a następnie pójdą z tobą do łóżka. A jeśli próbujesz coś zrobić, będą nalegać na pomoc. Czytanie gazety, książki lub czasopisma jest prawie niemożliwe. Z takim kotem możesz znaleźć zabawki i skradzione przedmioty pod każdym meblem w moim domu.

Syberyjczycy lubią także towarzystwo psów, innych zwierząt i dzieci. Przedstawiciele tego gatunku są nieustraszeni i wyluzowani. Niewiele zakłóca naturalny spokój i równowagę Syberyjczyka. Wielu rodziców twierdzi, że ich syberyjczyk zawsze będzie spał z dziećmi u stóp łóżka jako strażnik. Inne są pielęgniarkami w rodzinie i zawsze spędzają czas z chorym, który potrzebuje wsparcia. Syberyjskie koty wydają się mieć wysoki poziom intuicyjności, wiedzą, kiedy są potrzebni do wsparcia psychologicznego i moralnego, i schodzą ci z drogi, gdy jesteś zbyt zapracowany.

Chcesz poznać je lepiej? Zajrzyj tutaj: https://abc-kot.pl/kot-syberyjski/.

spacer

Odpowiedz