woman-6361669_1280

Łatwo dostępna podwórkowa oaza? Basen ogrodowy!

Z letnim upałem w pełnym rozkwicie, Polacy aktywnie szukają sposobów, aby zachować chłód i nadal cieszyć się słońcem! Podczas gdy posiadanie domu wakacyjnego nad brzegiem krystalicznie czystej rzeki może być najlepszym sposobem na pokonanie upału, basen przydomowy jest bliskim drugim dla wielu właścicieli domów. Baseny ogrodowe takie jak te z http://www.starpool-unipool.pl/warszawa-projektowanie-budowa-basenow-ogrodowych/ stały się bardzo popularne i nie bez powodu! Przy średnich letnich temperaturach oscylujących wokół 30 stopni Celsjusza, łatwo dostępna podwórkowa oaza wydaje się idealnym sposobem na radzenie sobie.

Ale jakie są prawdziwe fakty dotyczące budowy basenu naziemnego? Czy proces będzie bardziej kłopotliwy niż opłacalny? Rozważając budowę basenu, należy wziąć pod uwagę wiele zalet i wad. Poniżej przedstawiamy kilka, abyś mógł dowiedzieć się, czy to jest właśnie dla Ciebie!

Zalety finansowe

Patrząc na możliwość zbudowania basenu, zwykle pierwsze pytanie brzmi: „Czy przyniesie mi to korzyści finansowe?” Odpowiedź jest nieco bardziej złożona, niż można by się spodziewać. Chociaż możesz nie uzyskać pełnego zwrotu z inwestycji, basen z pewnością doda wartość do sprzedaży domu! W zależności od początkowego kosztu Twojego basenu, masz potencjał, aby wyjść na zero (lub nawet zarobić trochę gotówki), budując basen na swojej nieruchomości. Nawet jeśli tak nie jest, zwykle nadrobisz znaczną część różnicy dzięki wartości dodanej do Twojego domu. Dodanie basenu naziemnego zwykle zwiększa cenę za metr kwadratowy, a te nieruchomości sprzedają się znacznie szybciej niż domy bez takich funkcji podwórka.

Wady finansowe

Chociaż budowa basenu naziemnego może dodać wartość do Twojego domu, nie można zignorować ryzyka finansowego takiego przedsięwzięcia. Budowa przydomowego basenu to z pewnością duża inwestycja. Oczywiście koszt może wzrosnąć lub spaść w zależności od indywidualnego rozmiaru, modelu, materiałów i dodatkowych luksusowych funkcji. I chociaż basen może pomóc Twojemu domowi sprzedać się szybciej i za nieco więcej pieniędzy, ryzyko utraty pieniędzy jest nadal wysokie. Basen nigdy nie gwarantuje zwrotu finansowego. Wielu właścicieli domów odzyskuje tylko 40-70% ze swojej inwestycji. I nie możesz zapomnieć o kosztach utrzymania! Posiadanie basenu nie jest jednorazowym zakupem… musisz również wziąć pod uwagę rutynowe utrzymanie. Utrzymanie basenu obejmuje dodatkowe koszty mediów (woda / prąd), równoważenie chemikaliów, akcesoria do wody i prawdopodobnie podwyższone ubezpieczenie właściciela domu.

Inne zalety

Więc jeśli głównymi zaletami Twojego basenu nie są finanse…to, co? Ogólnie rzecz biorąc, właściciele basenów twierdzą, że najbardziej satysfakcjonująca część posiadania basenu wiąże się ze społecznością i rodzinną zabawą, jaką ich inwestycja w wodę zapewnia przez lata. Od zjazdów rodzinnych, przez romantyczne randki, po spotkania w grupach młodzieżowych lub w sąsiedztwie, baseny mają tendencję do zbliżania ludzi. Niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twój dom był miejscem spotkań towarzyskich, czy miejscem relaksujących spotkań, zbudowanie basenu na to pozwoli!

[TB]

spacer

Odpowiedz