decoration-ideas-attractive-accessories-for-coastal-kid-bedroom-decoration-using-nautical-themed-home-decor-including-large-wooden-boat-bedroom-decor-and-blue-zigzag-pattern-bedroom-rug-and-carpet-com-948x709

Marynistyczne akcesoria i ozdoby, które odmienią każde wnętrze

Pośród setek stylistyk i upodobań dominantę stanowi styl skandynawski i nowoczesne podejście minimalistyczne. Mimo niewątpliwej estetyki takiego stylu tego typu wykończenie może wydawać się nudne, a przecież takie być nie musi! Można postawić na stosunkowo nowoczesne meble, ale postawić nabardziej tradycyjne dodatki i akcesoria.

Wszyscy amatorzy żeglarstwa i marynistyki z ochotą mogą się zdecydować na parę ciekawych dodatków do wnętrz, które niekoniecznie musza się kłócić ze stylem wnętrza. Co więcej, dodatki marynistyczne to nie tylko gama produktów przeznaczona dla miłośników żeglarstwa – każdy miłośnik morskiej atmosfery z pewnością chciałby nieco tego klimatu przenieść do swojego mieszkania czy domu. Co w takim razie kupić? Przedstawiamy parę propozycji, które sprawdzą się jako prezent czy po prostu ciekawe ozdoby marynistyczne.

Modele żaglowców i statki w butelce

Model jachtu to jeden z najbardziej uniwersalnych dodatków, które może zdobić właściwie każdy typ wnętrza. Co więcej, wybór jest na tyle duży, że można ze spokojem wybrać właściwie każdy typ a nawet model łódki, którą np. pływała bliska nam osoba. Jest to gwarant, że taki typowy prezent dla żeglarza sprawi wiele radości. Co więcej, model żaglowca nie zawsze musi być ogromną instalacją, która zajmuje sporo przestrzeni na którejś z szafek. Sklepy oferują przeróżne rozmiary i można dobrać odpowiedni model dla siebie. Najmniejsze statki mają zaledwie 20 cm długości, a największe żaglowce dochodzą do długości i wysokości większej od 1 metra! Dla osób ze znacznie ograniczoną przestrzenią dobrym rozwiązaniem mogą być żaglowce w butelce, które stanowią przykład klasycznego gadżetu z nad morza.

Morskie dekoracje

Dekoracje z motywem morskim bardzo często są niejako przemycane przez popularne firmy w branży designu. Oczywiście trendy się zmieniają, jednak motyw marynistyczny zawsze powraca. Na jakie ozdobyzwrócić uwagę? Jeśli bierzemy pod uwagę stosunkowo nieduże zmiany, to warto pomyśleć o kupnie kompletu pościeli czy zestawu poduszek. W tak prosty sposób dodamy kolorytu i morskiego sznytu sypialni.

Co więcej, to będzie kolejny świetny prezent! Można zdecydować się także na wyposażenie wielkogabarytowe (tak jak wspomniane wcześniej modele statków). Na rynku pojawiły się nawet regały w kształcie kadłuba sporej wielkości łodzi wiosłowej! Ciekawym uzupełnieniem może być po prostu zawieszenie obrazów czy zdjęć w antyramie. Dzięki temu niskim kosztem odświeżymy wybrane przez nas wnętrze. Właściwie ciężko mówić tutaj o konkretnych przykładach, bo popyt na produkty marynistyczne jest na tyle duży, że powstają wycieraczki, popielniczki, a nawet specjalne papierośnice z kotwicami.

Oświetlenie

Lampa marynistyczna z początku może wydawać się bardzo wyróżniającym się wśród innych elementów wyposażenia. Jednak przy odpowiednim doborze kolorystyki można znaleźć prawdziwą perełkę. Kto powiedział, że taka lampa musi mieć ogromną i bardzo kiczowatą kotwicę przybitą do boku. Można postawić na stonowane wzory np. na motyw kotwic, kół sterowych na samym kloszu lampy. W przypadku wystroju stricte morskiego można „zaszaleć” tzn. zakupić specjalny żyrandol wkomponowany w koło sterowe czy też wybrać lampkę nocną w kształcie latarni morskiej. Opcji jest wiele i warto zastanowić się, co będzie pasować do mieszkania.

 

 

 

 

spacer

Odpowiedz