pirate-ship-1719396_640

Marzysz o pracy marynarza – podpowiadamy gdzie szukać ofert

Mali chłopcy bardzo często marzą o zawodzie marynarza, chcą pływać po morzach i oceanach, przeżywać ciekawe przygody i poznawać nowe miejsca. Większość maluchów w miarę dorastania wyrasta także z tych marzeń, jednak są też osoby, które nawet w dorosłym życiu nie przestają marzyć o pracy na statkach. I wiele z nich rzeczywiście prędzej czy później zostaje marynarzami.

Praca marynarza to dobre rozwiązanie dla osób, które są pełne energii, aktywne, nie wyobrażają sobie pracy etatowej przy biurku i chcą ciekawie spędzić życie zawodowe. Aby pracować jako marynarz, warto przede wszystkim mieć odpowiednie wykształcenie. Na wybrzeżu na uczelniach można znaleźć sporo kierunków, które kształcą w tak zwanych zawodach morskich, przydających się na statkach. Na uczelniach można nie tylko zdobyć wiedzę i odpowiednie kwalifikacje, ale również otrzeć się o zawód marynarza w praktyce. Studenci mają bowiem możliwość odbywania stażów czy praktyk na okrętach, co pozwala im w praktyce poznać, jak będzie wyglądała ich przyszła praca zawodowa.

Praca, która znajdzie nas sama

W wielu przypadkach praca marynarza znajduje studentów czy absolwentów sama. Wielu armatorów szuka bowiem pracowników bezpośrednio na uczelniach, organizuje im ciekawe kursy, staże czy szkolenia, a najlepszych uczestników następnie zatrudnia. To dobre rozwiązanie, dzięki czemu od razu po zakończeniu nauki można przejść do wykonywania zawodu w praktyce. Najlepsi absolwenci mogą wręcz sobie wybierać, gdzie chcą pracować, bo zapotrzebowanie na profesjonalistów na morzu jest naprawdę ogromne. Pracy na statkach można też szukać w tradycyjny sposób poprzez czytanie ogłoszeń w prasie czy na portalach. Aktualne, bieżące ogłoszenia znajdziesz tutaj, a także na innych stronach z anonsami bezpośrednio od pracodawców. Jeśli interesuje nas praca na statkach, warto na takich stronach ustawić sobie wyszukiwarki tak, by otrzymywać powiadomienia, gdy pojawią się ogłoszenia z interesującej nas branży.

Nie tylko blaski, ale i cienie

Osoby, które marzą o pracy marynarza bardzo często widzą jedynie pozytywne strony takiego zajęcia, zapominając o tym, że ma także swoje minusy. Marynarze mają mocno nienormowany czas pracy, przez wiele miesięcy w roku przebywają na morzu. Bardzo często po takim czasie mają problem z odnalezieniem się w życiu na lądzie. Kto pracuje jako marynarz, ma również kłopoty z ustabilizowaniem sobie życia prywatnego. Jeśli więc decydujemy się na taką pracę, musimy być świadomi wielu ograniczeń, które się z nią wiążą. Z pewnością jest to bardzo satysfakcjonujące, także pod względem finansowym, zajęcie. Jednak brak stabilności powoduje, że nie każdy jest w stanie na dłuższą metę odnaleźć się w pracy na morzu. Czasem po prostu warto spróbować, aby przekonać się, czy faktycznie będzie to dobre zajęcie. Im wcześniej upewnimy się, że to jednak nie dla nas, tym łatwiej będzie przekwalifikować się i znaleźć pracę na lądzie.

Podobne tematy:
Praca HR-owca w stolicy – jak ją zdobyć?
Marzysz o pracy marynarza – podpowiadamy gdzie szukać ofert
Aranżacja biura – czego oczekujemy od projektanta wnętrz?

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Marzysz o pracy marynarza – podpowiadamy gdzie szukać ofert

  1. Pingback: gumki na wszy

Odpowiedz