boat-1867124_960_720

Masz ochotę na nową łódź? Najpierw zadbaj o obecne finanse!

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem łodzi – a już wcześniej kupiłeś dom lub samochód, możesz czuć się komfortowo wiedząc, że procesy mają kilka podobieństw. Bez względu na to, czy dokonałeś jednego z innych tych dużych zakupów czy nie, udostępniamy kompletny przewodnik zawierający wskazówki dotyczące finansowania łodzi, abyś mógł poznać i określić najlepszy sposób na ten proces.

Kiedy zaczynasz robić swoje badania nad finansowaniem łodzi, jest kilka rzeczy, które musisz znać z góry, zanim przejdziemy do szczegółów. Jeśli jesteś w trakcie spłaty innej pożyczki – najpierw musisz spłacić bieżącą pożyczkę – niezależnie od tego, jak dobry jest Twój wynik kredytowy. Jeśli natomiast jest niezbyt przykładny, a na łodzi naprawdę Ci zależy – pomóc Ci może https://habzafinanse.com.pl/konsolidacja-chwilowek/.

Jako aktualny właściciel innych dóbr, który wciąż dokonuje płatności, ale może być gotowy na nowszy model, nie masz luksusu kupowania bez pożyczki. Jeśli masz już łódź, ale chcesz kupić nową – musisz zakończyć sprzedaż swojej obecnej łodzi, zanim będziesz w stanie zabezpieczyć finansowanie innej łodzi. Oczywiście, jeśli masz opłaconą łódź, możesz swobodnie kupować i sprzedawać w dowolnej kolejności.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli masz chęć na to by kupić starą łódź, istnieje duże prawdopodobieństwo, że finansowanie nie będzie łatwe. Opcje finansowania zawsze różnią się w zależności od banku, ale ogólnie rzecz biorąc, finansowanie jest dużo łatwiejsze do znalezienia dla łodzi, które są nowe. Jeśli więc patrzysz na jakiś starszy jacht lub inny model wysokiej jakości, możesz być w stanie sprawić, by się dało na to uzyskać pożyczkę – ale ostatecznie zależy to od pożyczkodawcy.

Kroki finansowania

Jak finansujesz łódź? Jeśli jesteś zainteresowany finansowaniem swojej łodzi, możesz bezpiecznie założyć, że nie możesz pozwolić sobie na ryczałtową sumę, którą musiałby zapłacić, by ją od razu kupić. Pamiętaj jednak, że nadal potrzebujesz mniejszej kwoty ryczałtowej w formie zaliczki. Czy zastanawiałeś się, na co cię stać? Czy istnieje kwota, którą chcesz wydać? A może cena, o której wiesz, że nie możesz jej przekroczyć? Przedstaw szczegóły. W zależności od pożyczki, możesz być zobowiązany do zapłaty kwoty od 10 do 20 procent kwoty pożyczki.

Po obliczeniu zaliczki rozważ miesięczne płatności, na które możesz sobie pozwolić. Tak, kiedy spotkasz się z pożyczkodawcami, zatwierdzą cię one za określoną kwotę zgodnie z warunkami ich pożyczek, ale ta kwota nie jest gwarantowana z twoim miesięcznym budżetem. Pamiętaj, aby zdecydować o kwocie, którą możesz zapłacić co miesiąc, zanim zaczniesz robić research ofert kredytowych.

Następnie musisz sprawdzić swoją zdolność kredytową. Wiele firm obsługujących karty kredytowe i instytucje finansowe oferują tę usługę bezpłatnie, więc jest szansa, że być może wystarczy kliknięcie przycisku z jednego z kont online. Jeśli tak nie jest, kilka stron internetowych oferuje bezpłatne raporty kredytowe. Świadomość wyniku kredytowego jest ważna, ponieważ ma znaczący wpływ na finansowanie i stopy procentowe, do których się kwalifikujesz.

spacer

Odpowiedz