karkonosze-4569624_960_720

Masz ochotę na wakacje w górach? To musi być Szklarska Poręba!

Szukasz wakacyjnej inspiracji? Poczuj słońce na plecach i twarzy podczas wakacji w Szklarskiej Porębie! Idź i zobacz naturę w jej najbardziej surowej odsłonie i zakochaj się w pięknie Karkonoszy. Góry to idealne miejsce na odpoczynek na kolejnych wakacjach, obcowanie z naturą to coś niesamowicie relaksującego.

Na przykład podczas wycieczki w góry można wykonywać różne czynności – wędrówki, wspinaczka, wędkarstwo, kajakarstwo, jazda na nartach i biwakowanie. Letnie wakacje w górach niosą ze sobą wiele korzyści zdrowotnych, oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto zarezerwować Szklarska Poręba noclegi – czas na kolejne letnie wakacje w górach!

Dlaczego warto postawić na wypoczynek w Szklarskiej Porębie?

Wizyta w górach nawet przez mniej niż tydzień może przyspieszyć utratę wagi. Duża wysokość może również zmniejszyć apetyt, sprawiając, że czujemy się bardziej syci. Już samo życie na dużej wysokości może zmniejszyć twoją wagę. Jeśli jesteś leniwy i chcesz schudnąć, ale nadal jesz pizzę i hamburgery, to jedź w góry! Szklarska Poręba to idealnie miejsce na aktywny wypoczynek.

Wysokość nad poziomem morza to kolejna korzyść zdrowotna podczas letnich wakacji w górach w Szklarskiej Porębie, ponieważ może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Zredukowany tlen pomaga tworzyć nowe ścieżki przepływu tlenu w naczyniach krwionośnych. Masz również mniejsze ryzyko zgonu z powodu choroby niedokrwiennej serca. Ludzie (zwłaszcza kobiety) mieszkający na dużych wysokościach rzadziej umierają na atak serca. Dowody naukowe pokazują, że życie na dużych wysokościach może prowadzić do zdrowszego serca.

Świeże powietrze i poczucie szczęścia

Przebywanie w górach daje płucom szansę na wdychanie tlenu wolnego od gazów i zanieczyszczeń powietrza. Świeże powietrze pomaga w problemach z oddychaniem i łatwiejszym oddychaniu w przypadku astmy. Najpopularniejszym zapachem podczas podróży do Szklarskiej Poręby jest sosna, a badania pokazują, że sosna zmniejsza wrogość, depresję i stres. I jak tu nie pokochać tej miejscowości!?

Nie wszystkie korzyści zdrowotne związane z letnim urlopem w górach mają charakter fizyczny, mogą też być emocjonalne. Wiadomo, że lawenda, która rośnie w górskich bazach Szklarskiej Poręby, pomaga w depresji i zapewnia dobry sen. Jeśli czujesz się przygnębiony lub po prostu zmęczony życiem, wybierz się na spacer po górach. Nowe badanie wykazało wymierne dowody na to, że chodzenie przez 90 minut w naturze może prowadzić do mniejszego ryzyka depresji w porównaniu z chodzeniem przez 90 minut w terenie zabudowanym.

Wyjazd w góry karkonoskie, a szczególnie do Szklarskiej Poręby właśnie to świetny czas na budowanie więzi z rodziną i przyjaciółmi. Wspólne spędzanie czasu z najbliższymi to świetny sposób na śmiech i tworzenie nowych wspomnień oraz silniejszych więzi. Pokonywanie przeszkód i szczytów to świetny sposób na wzmocnienie relacji poprzez wzajemne zachęcanie. Chcesz tego lata odkrywać góry z rodziną? Czas więc już teraz zacząć planować następne rodzinne wakacje swojego życia – w Szklarskiej Porębie.

spacer

Odpowiedz