memory-stick-1267620_960_720

Port USB i gadżety reklamowe, o które trzeba dbać. Jak?

Zainwestowałeś czas w wybór, projektowanie, pozyskiwanie i oczywiście płacenie za markowe pamięci USB. Lub możesz być szczęśliwym odbiorcą bezpłatnego pendrive’a dobrej marki. Tak czy inaczej, istnieje kilka złotych zasad, których należy przestrzegać, aby zapewnić spbie wiele lat szczęśliwego korzystania z tego gadżetu.

Zasada 1. Gdy nie jest używany, należy przechowywać go z dala od:

  • -ekstremalnych temperatur

  • -emisji magnetycznych z telefonu komórkowego,

  • -oczywiście wody.

Wszystko to może potencjalnie uszkodzić wrażliwe elementy USB. Najlepiej rozważyć spersonalizowane opakowanie USB, w którym można przechowywać kartę pamięci. Dostępny jest teraz duży wybór, który można również oznakować marką.

Zasada 2. Metalowe złącze włożone do portu USB należy przykryć, aby wewnątrz nie gromadził się kurz i brud. Może to spowodować nieskuteczne połączenie, więc wydaje się, że karta pamięci nie działa. Ostry wdmuch powietrza do złącza może czasem to usunąć.

Zasada 3. Upewnij się, że komputer jest w pełni uruchomiony i że ekran główny jest widoczny przed włożeniem dysku Flash marki. Jeśli zostanie włożony przed włączeniem komputera lub podczas uruchamiania, może spowodować porażenie elektryczne dysku flash, które może zniszczyć niektóre komponenty pendrive’a.

Zasada 4. Po zakończeniu korzystania z usb nie wyjmuj dysku natychmiast z portu. Komputer, do którego włożony jest dysk, stale odczytuje dysk flash, a jego regularne wyjmowanie może spowodować uszkodzenie komponentów tego gadżetu reklamowego.

pogotowie elektrycznemożna najłatwiej to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy widok napędu USB i wybierając opcję „bezpiecznego wysuwania”. Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego komunikatu informującego, że można bezpiecznie wyjąć kartę pamięci. Jest to podobny proces dla komputerów Mac, co dla wszystkich innych.

Zasada 5. Chociaż elektryczność statyczna jest rzadka, może również uszkodzić pendrive’a. Na przykład w suche dni osoba może wytworzyć wystarczającą ilość elektryczności statycznej, a jeśli rozładuje się przez dotknięcie dysku, może to spowodować zwarcie wewnętrznych elementów pamięci USB.

Zasada 6. Dyski flash USB należy wkładać tylko w jednym kierunku. Nie można go wcisnąć do portu, w przeciwnym razie może to uszkodzić zarówno pamięć USB, jak i / lub port USB. Rozważane są nowe standardy, które pozwolą na podłączenie USB w dowolnym kierunku, ale to już za kilka lat.

Chociaż skromne USB jest obecnie wszechobecne i dość solidne, należy uznać, że wciąż jest to bardzo wyrafinowane i złożone urządzenie technologiczne, które należy odpowiednio traktować. Te proste zasady z pewnością powinny pomóc!

Więcej wskazówek?

Tymi praktycznymi wskazówkami podzieliła się z nami agencja reklamowa MOJPENDRIVE która jest producentem jednych z najlepszych reklamowych pamięci USB na rynku. Jeśli szukasz więcej wskazówek, lub też chcesz zamówić takie narzędzie promocyjne dla swojej firmy – warto się z tym zapoznać, co mają do zaoferowania.

spacer

Odpowiedz