Przechwytywanie

Powe nap – jak to robić dobrze?

Zasypianie w pracy nie tylko staje się akceptowalne, ale wręcz zalecane. Drzemki podczas dnia pracy przykuły uwagę w biurach liderów branży, takich jak Google i Uber, a elitarne firmy inwestują w kapsuły do drzemki i sypialnie typu power nap. Ale jak wiele osób, które pracują w domu lub po prostu pozostają oszołomieni przez cały dzień, może to potwierdzić, czasami drzemka powoduje stały stan półsenności, który przenika resztę dnia. Kiedy jesteś naprawdę zajęty w pracy, trudno jest wymyślić, jak uciąć sobie drzemkę, żeby wślizgnąć się na chwilę.

Sztuczka do drzemki mocy polega na tym, aby wiedzieć, kiedy to zrobić i jak to zrobić. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby poznać sekrety dotyczące tego, jak się drzemać.

Wyczucie czasu

Po pierwsze, jak długo powinieneś próbować złapać za oko? Panuje powszechna zgoda co do tego, że nigdy nie należy spać dłużej niż 30 minut, w przeciwnym razie narazisz się na bezwładność snu – to oszołomienie, które może zapanować po drzemce, jeśli zapadłeś w głęboki sen. Utrzymywanie energicznej drzemki przez 20 minut zapewnia Twojemu mózgowi regenerujące korzyści wynikające ze snu bez problemów z budzeniem się podczas snu wolnofalowego.

Co to jest sen wolnofalowy?

Okres głębokiego snu, w który Twoje ciało wejdzie po pierwszych 20-30 minutach. Przebudzenie się po 45 minutach lub godzinie spowoduje, że twój umysł pozostanie ospały, a oczy wytrzymają skupienie. Teoretycznie możesz drzemać przez cały cykl (90 minut), aby uniknąć tego skutku, ale realistycznie nie możesz uciec od odejścia od biurka na półtorej godziny.

Elastyczny harmonogram

Idealnie byłoby, gdyby drzemka zakończyła się bezpiecznie przed 16:00. aby Twoje wzorce snu w nocy nie zostały zakłócone. Jakiś czas po obiedzie (powiedzmy 13:00), ale przed 16:00 Drzemka jest idealna, ale eksperci od snu podkreślają, że nie wszystkie drzemki powstają jednakowo. Ostatecznie wiele czynników wpłynie na Twój poziom zmęczenia – musisz zaufać swojemu ciału. Oznacza to, że drzemka ma miejsce w określonym oknie. Nie ma sensu czekać do 14:30 jeśli zasypiasz przy biurku. Musisz przyznać, że niektóre z najlepszych drzemek są spontaniczne. Kolejnym ważnym aspektem prawidłowej drzemki jest kwestia psychologiczna – pozwól sobie zasnąć, nie karć się psychicznie za spanie w pracy. To dobre dla ciebie!

Stwórz idealne środowisko

Teraz oczywiście musisz wziąć pod uwagę fizyczne atrybuty, które składają się na idealną przestrzeń do drzemki. Pierwsza tkwi w tobie – nie spożywaj pokarmów bogatych w tłuszcze lub cukry przed drzemką, a na pewno unikaj kofeiny. Wycofaj się w ciche miejsce (miejmy nadzieję, że twoje miejsce pracy ma wyznaczone miejsce do spania, ale jeśli nie, użyj pustego pokoju), gdzie możesz zminimalizować przerwy i hałas. Stwórz ciemniejsze otoczenie, przyciemniając światła, zakładając maskę do spania lub jedno i drugie. Podczas drzemki temperatura spadnie, więc podnieś temperaturę w pomieszczeniu lub zwiń się w koc. Co najważniejsze, ustaw alarm, kiedy musisz się obudzić. Spanie powyżej 30 minut Ci nie pomoże!

spacer

Odpowiedz