little-plant-ykX3Wb8y4XI-unsplash

Praca testera – czy każdy się do niej nadaje?

Testowanie kosmetyków, produktów żywnościowych, suplementów i innych produktów to wyzwanie, na które decyduje się sporo osób. Przede wszystkim dlatego, że można mieć wtedy dostęp do produktów, które jeszcze nie trafiły na rynek lub dopiero są wypuszczane. A po drugie – na testowaniu niektórych produktów można całkiem sporo zarobić. Trzeba jednak mieć świadomość, że podobnie jak w przypadku każdej innej pracy, także tutaj potrzebne są konkretne predyspozycje i cechy wrodzone.

Jeśli chcesz przetestować kosmetyki, a jednocześnie zdobyć je na własność i przy okazji dostać za to pieniądze, warto sprawdzać różnego rodzaju programy promocyjne, a także strony przeznaczone dla testerów. Można na nich znaleźć sporo informacji na temat tego, jakie firmy aktualnie poszukują osób do testów, a także jak wygląda kwestia wynagrodzenia – czy jest to testowanie w zamian za kosmetyki, czy też można liczyć na żywą gotówkę.

Kto może być testerem?

Do pracy testera z pewnością nie nadaje się każdy. Konkretne uwarunkowania zależą przede wszystkim od tego, co będzie testowane. Jeśli są to leki i suplementy diety, testowanie jest możliwe wyłącznie w przypadku osób zdrowych i przebadanych, a następnie zakwalifikowanych przez komisję lekarską. Do testowania kosmetyków natomiast z pozoru nadają się wszyscy. Okazuje się jednak, że nie jest tak do końca. Kosmetyki przeznaczone do skóry suchej czy atopowej muszą być bowiem testowane przez osoby, które właśnie z takim rodzajem skóry się zmagają. Jest to pewne ograniczenie, które sprawia, że nie każdy może testować wszystkie produkty. Poza uwarunkowaniami fizycznymi, warto pamiętać, że praca testera jest dla osób sumiennych i cierpliwych, szczególnie jeśli chodzi o suplementy i kosmetyki. Konieczne jest bowiem ich stosowanie przez określony czas, dzień w dzień, nie można zapominać o przyjęciu preparatu czy użyciu kosmetyku.

Jak zacząć pracę testera?

Testowanie produktów może być dobrym pomysłem na zarabianie pieniędzy dla osób, które są specjalistami w jakiejś dziedzinie, mają grono fanów na swojej stronie, blogu, profilu w mediach społecznościowych. Dzięki temu testowany produkt może niemal od razu trafić do szerszego grona odbiorców. Firmy, które poszukują testerów za pieniądze, najczęściej szukają osób, które mają zasięgi i mogą nie tylko przetestować wybrany produkt, ale również niemal od razu wprowadzić do obiegu informację o nim. Zanim więc zostaniesz pełnowymiarowym, płatnym testerem, konieczne jest zdobycie nieco wiedzy, a także zbudowanie sobie zaplecza w postaci bloga czy strony, na którym będzie można umieszczać informacje o testowanych produktach. Budowanie zaangażowanej społeczności to nie kwestia kilku dni czy tygodni, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Przyda się również testowanie różnych kosmetyków czy suplementów, które możliwe jest w zamian za produkt – można w ten sposób chociażby poćwiczyć pisanie opinii na temat wybranych produktów.

Zastanawiasz się, czym charakteryzuje się herbata Richmont?

spacer

Odpowiedz