pufa-element-wyposazenia-ktory-przestal-sie-kojarzyc-z-babcinymi-wnetrzami

Pufa – element wyposażenia, który przestał się kojarzyć z babcinymi wnętrzami

Pufa lub puf – oba wyrażenia oznaczają niski, niewielki „stołek”, który wraca do łask. Nie kojarzy się już z babcinymi wnętrzami, bo oferta udowadnia, że pufy mogą stanowić wyjątkowy element wyposażenia. Kolorowe, pikowane, eleganckie lub zwyczajne. W komplecie z fotelem lub oddzielnie, w zależności od potrzeb.

Czym się charakteryzują pufy, jak je wybierać i w jaki sposób sprawić, by dzięki nim wnętrza nabrały świeżości?

Francuskie korzenie, polskie propozycje

Pufy mogą przyjmować rolę wygodnego siedziska lub miękkiego podnóżka. Funkcjonalne i estetyczne. Z dodatkowym miejscem do przechowywania bądź w formie dużych worków wypełnionych granulatem, które dopasowują się do ciała. Ich wybór dziś jest tak duży i różnorodny, że bez problemu można je wkomponować w każdą stylistykę wnętrza.

Pufy mają francuskie korzenie, ale oferta na krajowym rynku potrafi zaskoczyć bardziej niż zagraniczne realizacje. Jedynie od domowników, ich oczekiwań i stylu danego wnętrza zależy, jakie funkcje będzie spełniać pufa oraz w jaki sposób będzie się prezentować na tle aranżacji. Trwałe, wysokie jakościowo i ciekawe pod względem wykonań pufy można znaleźć w sklepie iHome24.

Co znajdziemy na rynku?

Wyróżnia się kilka rodzajów puf. Najbardziej klasyczne mają skromne nóżki, stabilne i dość twarde siedziska w kształcie walca lub sześcianu. Przeważnie niewielkie, dość lekkie, dzięki czemu łatwo je przenosić. Mogą posłużyć zarówno jako dodatkowe siedzisko, jak i podnóżek do fotela.

Tego typu pufy nierzadko oferują pojemnik, który nadaje się do schowania dowolnych drobiazgów. To ciekawe rozwiązanie do niewielkich przestrzeni, bo pozwala na uzyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania. Ponadto taki niski mebelek może posłużyć jako siedzisko do zakładania obuwia w przedpokoju.

Pufy wypełnione granulatem, czyli miękkie worki typu Sako, dopasowują się do kształtu ciała. Mają raczej duże rozmiary, ale można się na nich wygodnie położyć, niczym w tradycyjnym fotelu. Najczęściej znajdują swoje miejsce w pokojach dziecięcych i młodzieżowych, ale i ich nowoczesna estetyka równie dobrze wpisuje się w wystroje współczesnych salonów. To świetny sposób na uzyskanie dodatkowego siedziska podczas spotkania ze znajomymi.

Jeszcze jeden rodzaj takiego siedziska, które posiada to samo wypełnienie, ale kształt piłki, to nic innego jak pufa ball. Teoretycznie i wizualnie piłka, w praktyce zaś pufa, która również dopasowuje się do kształtu ciała. Ze względu na swoją estetykę najbardziej lubiana przez dzieci. Chętnie korzystają z niej także bawialnie oraz przedszkola.

Jak dobrać pufę do wnętrza?

W pierwszej kolejności warto się zastanowić, jaką funkcję spełnia dane wnętrze oraz z jaką częstotliwością będzie użytkowane. O tym, jak duży wpływ na aranżowanie pomieszczeń ma ich funkcjonalność można przeczytać na stronie homeideas.pl.

Gdy na pierwsze miejsce wysuwa się funkcjonalność i chęć uzyskania dodatkowego miejsca do przechowywania, klasyczna pufa z pojemnikiem będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli zaś w grę wchodzi estetyka podnóżka, uzyskanie siedziska dla gości, a przy tym podkreślenie walorów aranżacji, klasyczna pufa w kształcie sześcianu sprawdzi się doskonale. Sześciany to przeważnie pufy umieszczone na niewielkich nóżkach, choć niekoniecznie. Te elegantsze oferują wysokiej jakości materiały, stonowaną kolorystykę i wyjątkową miękkość. W sypialni można zaś postawić na pufę w kształcie walca, wybierając z nieco żywszych barw, choć unikając tych jaskrawych. W końcu sypialnia ma być miejscem wyciszenia i relaksu.

Siedziska, nawet te wieloosobowe, wypełnione granulatami i przypominające już nie tylko pojedyncze pufy, lecz wręcz całe kanapy, najlepiej spełniają swoje funkcje w pokojach i miejscach przeznaczonych do rozrywki.

Przyjrzyjmy się możliwościom aranżacyjnym oraz funkcjonalności, które oferują nam pufy. Znajdźmy dla nich miejsce w swoich domowych wnętrzach, a szybko się przekonamy, że nie brakuje im walorów estetycznych, jak i praktyczności.

spacer

Odpowiedz