search-5235088_960_720

Rebranding strony – wybierz dobrą agencję i zadbaj o SEO

Od czasu do czasu konieczne jest przeprojektowanie strony internetowej, aby odświeżyć wygląd lub poddać się rebrandingowi. Ale jeśli nie podejmiesz tego z myślą o SEO, możesz stracić ruch w witrynie po ponownym uruchomieniu, skutecznie cofając wszystkie swoje ciężkie wysiłki. Jeśli tak się stanie, oto jak możesz wrócić do punktu wyjścia. Technicznie rzecz biorąc, podczas przeprojektowywania witryny internetowej projektanci powinni mieć na uwadze SEO, ale prawda jest taka, że nie wszyscy projektanci o tym pamiętają.

Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią agencję zajmującą się projektowaniem stron internetowych – jak Dstdesign.pl . Ale nawet wybór doświadczonej agencji może nie w pełni uchronić Cię przed spadkiem w rankingach. Często wydajność SEO może zostać chwilowo ograniczona.

Pragmatyczne podejście do ochrony ruchu SEO

To jest pożądana opcja. Jeśli wcześniej przygotujesz podstawy, będziesz miał mniej do zniesienia procesu regeneracji. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o następujących rzeczach, zanim przystąpisz do przeprojektowywania witryny internetowej wraz z jakimkolwiek tworzeniem stron internetowych.

Śledzenie

Ustal, jak dobrze działa Twoja witryna.

• Jakie są Twoje najlepsze strony docelowe pod względem ruchu w SEO?
• Jaką pozycję mają?
• Jak dobrze się sprawdzają?

Upewnij się, że wykonałeś testy porównawcze przed migracją witryny.

Mapa strony

Chcesz mieć pewność, że nie stracisz najskuteczniejszych stron podczas przeprojektowywania witryny. Jeśli możesz, zachowaj je w projekcie. Jeśli dodajesz wiele nowych stron, upewnij się, że są one wyraźnie zoptymalizowane pod kątem terminów, które nie konkurują z istniejącymi stronami.

Przekierowania

Wszystkie strony, których nie chcesz już zachować, muszą zostać przekierowane na stronę w nowej witrynie o podobnej treści. Dzieje się tak, ponieważ mogą one nadal znajdować się w rankingu lub być buforowane w Google. Jeśli już ich nie ma, użytkownik otrzyma błąd 404, co jest szkodliwe dla SEO.

Odzyskiwanie ruchu SEO

Jeśli Twój ruch SEO ucierpiał w wyniku przeprojektowania, możesz podjąć pewne kroki, aby pomóc coś zaradzić na taką sytuację. Dotyczy to witryn, które zostały przeprojektowane bez uwzględnienia SEO i tych, które mogą po prostu doświadczać upadku.

Statystyki śledzenia

Przed ponownym uruchomieniem porównaj swoją wydajność z poprzednią stroną. Czym to się różni? Jak teraz oceniasz swoje rankingi? Które strony zostały dotknięte? Wgląd jest kluczem do wiedzy, jak odzyskać dawny ranking.

Google Search Console

Google Search Console to bardzo przydatne i bezpłatne narzędzie, które powie Ci, czy masz jakiekolwiek błędy na stronie, takie jak błędy 404 lub 500, a także wszelkie problemy z indeksowaniem. Konsola umożliwia naprawianie tych problemów w czasie rzeczywistym. Napraw wszystkie błędy strony Usuń wszelkie błędy 404, umieszczając przekierowanie 301 (stałe) lub przekierowanie 302 (tymczasowe). Dzięki temu użytkownik nadal odwiedza Twoją witrynę. Po prostu upewnij się, że przekierowujesz ich do odpowiedniej treści do starej zawartości strony.

spacer

Odpowiedz