car-3967900_960_720

Samochodem z wypożyczalni nad morze? Te wskazówki mogą Ci się przydać!

Bez względu na to, czy wynajmujesz samochód po raz pierwszy, czy wynająłeś milion samochodów, tutaj podzielimy się z Tobą najważniejszymi rzeczami, o których powinieneś wiedzieć przed wynajęciem samochodu.

1.Upewnij się, że masz dokumenty

Nie ma nic gorszego niż udanie się do agencji wynajmu samochodów, aby uświadomić sobie, że w domu zapomniałeś prawa jazdy. Przed wynajęciem samochodu upewnij się, że masz przy sobie prawo jazdy i ważną kartę kredytową. Większość firm wynajmujących samochody – będzie wymagać przedstawienia ważnej karty kredytowej jako gwarancji w celu pokrycia przypadkowych opłat, takich jak bilety parkingowe, wykroczenia drogowe, brakujące paliwo i inne. Karty debetowe zasadniczo nie są akceptowane jako forma gwarancji. Depozyt gotówkowy z góry może zostać przyjęty zamiast karty kredytowej wyłącznie według własnego uznania wypożyczalni.

2.Sprawdź wygląd zewnętrzny samochodu

Nie chcesz ponosić odpowiedzialności za niewłaściwe użycie samochodu przez inną osobę. Upewnij się, że sprawdziłeś samochód przed wyruszeniem w drogę pod kątem zadrapań lub wgnieceń.

3. Zapoznaj się z wypożyczonym pojazdem.

Każdy samochód jest inny. Możliwe, że nie będziesz wynajmował tego samego modelu samochodu, gdy będziesz znad morza wracał do domu. Przed wyruszeniem upewnij się, że dostosujesz siedzenie i lusterka do własnych upodobań. Sprawdź, gdzie znajdują się funkcje samochodu, takie jak klimatyzacja, światła, wycieraczki i hamulec ręczny. Po zapoznaniu się z pojazdem jesteś gotowy do jazdy.

4. Wiedz, dokąd idziesz.

Przed wynajęciem samochodu dobrze byłoby mieć plan podróży z konkretnymi lokalizacjami do odwiedzenia w celu efektywnego budżetowania czasu. Na przykład Wyspa Rodos nie jest tak mała, jak mogłoby się wydawać, i jest wiele zabytków i atrakcji, które mogą Cię zainteresować. Pracownicy chętnie pokażą Ci, jak dotrzeć do celu, a także doradzą w sprawie miejsc, których nie znajdziesz w przewodniku. Nie wahaj się zapytać pracowników agencji wynajmu samochodów, gdzie pójść, zjeść lub popływać. Tak samo jest wszędzie, to miejscowi znają wszystkie małe tajemnice i klejnoty do odkrycia.

5. Zapytaj, jakiego rodzaju paliwa używa Twój wypożyczony samochód.

O ile nie planujesz zapłacić podwójnego kosztu paliwa, pozostawiając pusty zbiornik paliwa podczas powrotu, upewnij się, że wiesz, na jakim paliwem jeździ Twój pojazd. Większość samochodów działa na bezołowiowej 95, ale mogą istnieć wyjątki, ponieważ silniki diesla stają się coraz bardziej popularne.

6. Zmieść się w czasie.

WPortal o finansach osobistych Abc Pożyczkiypożyczalnie samochodów, szczególnie w sezonie letnim, mają bardzo napięty harmonogram. Zwróć wypożyczony samochód w uzgodnionym czasie, ponieważ opłaty za opóźnienie sumują się szybko i mogą kosztować Cię cały dzień wynajmu plus dodatki, jeśli nie poinformujesz agencji.

7. Upewnij się, że otrzymujesz pełne ubezpieczenie od odszkodowania.

Nawet jeśli uważasz, że jesteś najlepszym kierowcą na świecie, a nawet jeśli tak, rozważ wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Pełne ubezpieczenie pokryje twoje szkody w razie wypadku, ale nadal jesteś odpowiedzialny za szkody, w zależności od wybranego pojazdu.

Do stworzenia artykułu zainspirowała nas strona: https://ckcorp.auto.pl/ .

spacer

Odpowiedz