izolacje pianka pur

Stary dom do remontu. Czy warto taki kupić?

 

 

Zakup domu zawsze wiąże się z niemałym wydatkiem. Zauważalnie tańsze są stare domy do remontu. Różnica w cenie zakupu pomiędzy domem nowym lub prawie nowym, a tym, który ma wiele lat i wymaga remontu, może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Czy jednak tani, stary dom do remontu jest dobrym wyborem? Nie zawsze, w wielu przypadkach jednak tak. Wszystko zależy od stanu domu, kosztów remontu ale też i od lokalizacji nieruchomości i wielkości działki, na której dany dom stoi.

Koszty remontu mają duże znaczenie

Remont domu to pojecie bardzo szerokie. Niewielki nie wiąże się z dużymi kosztami. Bardzo duży remont, to wydatek, który może wynieść ponad sto tysięcy złotych. Bez względu na zakres remontu, nie można zapominać, że nawet po kosztownym i świetnie wykonanym remoncie, stary dom będzie wciąż starym domem i – na przykład w przypadku sprzedaży – nie będzie można oczekiwać, że uzyska się za niego bardzo wysoką cenę. Stary dom do remontu warto kupić więc wtedy, gdy koszt remontu nie jest zbyt wysoki, a nieruchomości będzie przez nas zamieszkiwana przez długi czas. Oczywiście nie bez znaczenia jest też sam koszt zakupu nieruchomości. Zawsze warto oszacować koszty remontu i dodać do ceny zakupu. W niektórych przypadkach, z zaskoczeniem można odkryć, że za takie pieniądze kupi się dom o wiele lepszy i nie wymagający prac remontowych. Odnowienia mogą wymagać także izolacje budynku a coraz częściej inwestorzy stawiają na docieplenia pianką PUR Wrocław. To co na pewno zrobi wrażenie to nowe elewacje, a tu warto zapoznać się z ofertą firmy Oscar-Bud – izolacje Wrocław.

Stary dom na dużej działce

Stary dom do remontu, posadowiony na dużej działce, może być dobrym wyborem. jeśli działka jest atrakcyjna i można ją podzielić na mniejsze a później sprzedać. Zakup takiej nieruchomości to szansa na spory zysk. Ze sprzedaży działek będzie można sfinansować remont domu. Najczęściej też sporo pieniędzy ze sprzedaży działek pozostanie jeszcze w portfelu. Przy bardzo atrakcyjnej działce, warto kupić dom, który jest wręcz w tragicznym stanie. Taką nieruchomość można rozebrać, działki podzielić, zostawić sobie jedną, a z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży pozostałych wybudować nowy dom.

Podsumowując

Nieruchomości do remontu wymagają wielu dodatkowych wydatków i poświęcenia czasu na remont. Jeśli stary dom do remontu nie jest w bardzo złym stanie, sam remont zaś nie będzie wiązać się z dużymi kosztami, zakup taniej nieruchomości ma sens, oczywiście pod warunkiem, że jej cena jest odpowiednio niska. Gdy koszt remontu jest bardzo wysoki, często rozsądniej jest kupić dom droższy, ale nie wymagający kosztownego remontu. Wyjątkiem są stare domy posadowione na dużych działkach, położonych w atrakcyjnej okolicy. Podział takiej działki na mniejsze i ich sprzedaż, może pomóc sfinansować koszt remontu domu. Jeśli będą sprzedawane w dobrych cenach, na takich transakcjach można zarobić nie tylko na remont domu, ale i na inne wydatki.

 

spacer

Odpowiedz