B0003713-1280x840

Top 5 najdroższych hobby na świecie

Posiadanie własnych pasji i zainteresowań zawsze związane jest z dodatkowymi wydatkami. Ich wysokość jest zależna od tego, czym konkretnie się interesujemy. Czasem wystarczy kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a czasem konieczne jest posiadanie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Niektóre pasje są dostępne praktycznie dla każdego, ale również są i takie zainteresowania, na które mogą sobie pozwolić jedynie osoby z bardzo zasobnym portfelem. Warto zawsze mierzyć siły finansowe na zamiary i nie wybierać takiej pasji, na którą nas nie stać. Wydatki na nią powinny bowiem pochodzić z wolnych środków, których nie musimy przeznaczyć na żaden inny cel. Nie jest bowiem dobrym pomysłem wydawanie gotówki na drogie hobby, gdy się okaże, że nie ma czym zapłacić za czynsz czy zatankować auta. Jakie są obecnie najdroższe hobby na świecie? Poznaj ranking 5 pasji, które mogą znacznie uszczuplać budżet.

Kolekcjonowanie dzieł sztuki

nie ma chyba droższej formy realizowania swoich pasji i zainteresowań. Prawdziwi koneserzy posiadają własne galerie, w których gromadzą wszystkie posiadane przez siebie eksponaty. Najwięksi pasjonaci są w stanie wydać kilka milionów za obraz, rzeźbę czy inne dzieło sztuki światowej sławy artysty. Warto jednak pamiętać, ze taka pasja jest również formą inwestycji. Dzieła sztuki nie tracą na wartości, w każdym momencie można więc je sprzedać i odzyskać włożoną gotówkę.

  1. Kolekcjonowanie samochodów

w tym przypadku koszt realizowania zainteresowań jest uzależniony od tego, co konkretniekolekcjonujemy. Jeśli lubimy kupować stare, zniszczone samochody i odrestaurowywać je stopniowo na własną rękę, koszty nie są jeszcze zbyt wysokie. Jednak nie brakuje na świecie osób, które kolekcjonują najdroższe modele aut, wśród których każdy kosztuje co najmniej kilkaset tysięcy złotych. Na takie hobby mogą sobie pozwolić jedynie osoby z wieloma zerami na koncie.

  1. Lotnictwo

latanie samolotem – własnym lub wynajętym – to spore koszty, na które mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni. Nic więc dziwnego, że właścicieli prywatnych samolotów nie jest znowu tak wiele. W tym przypadku wysokie koszty pasji rekompensuje adrenalina, jaką można mieć siadając za sterami własnego samolotu i wzbijając się w przestworza.

  1. Spadochroniarstwo

ten rodzaj sportu również wymaga odpowiednich środków finansowych. W zależności od tego, gdzie i skąd chcemy skakać, koszt jednego skoku może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. To sporo za kilka minut opadania z przestworzy.

  1. Żeglarstwo

ta pasja nie musi być droga, ale zdecydowanie może. Miłośnicy żeglowania bez problemu mogą znaleźć opcję niedrogich czarterów jachtów, dzięki czemu można realizować swoje hobby przy niskim nakładzie środków. Są jednak osoby, które cenią sobie luksusowe jachty, wyglądające jak pływające domy. Takie łodzie często kosztują tyle, ile kilkanaście dobrej klasy samochodów. Jest więc oczywiste, że to pasja, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

Realizowanie własnych pasji zawsze powinno być oparte na solidnej analizie finansowej. Niektóre zainteresowania nie są niestety dostępne dla każdego. Czasem jednak zdarza się, że nasze hobby wymaga nagłego, nieprzewidzianego wydatku. Jeśli nie są to regularne koszty, warto rozważyć zakup, jeśli nie za gotówkę, to za pieniądze z kredytu czy pożyczki. Pasje i zainteresowania najczęściej mamy te same przez wiele lat, taka jednorazowa inwestycja nie powinna więc być znacznym obciążeniem dla budżetu.

W poszukiwaniu ciekawych form finansowania swoich pasji, warto przejrzeć ofertę firm pożyczkowych, które oferują szereg rozwiązań finansowych Na https://chwilowkidlaciebie.pl/chwilowki-od-18-lat/ można porównać sobie najciekawsze obecnie pożyczki i na podstawie szybkiego sprawdzenia parametrów i informacji dodatkowych, podjąć dobrą decyzję pożyczkową. Zawsze jednak warto pamiętać, by pożyczać pieniądze tylko wtedy, gdy mamy pewność, że będziemy w stanie oddać je w terminie.

spacer

Odpowiedz