ef-gsm-our-services

Transport łodzi – porównujemy koszty przewozu drogą lądową i morską

Marzysz o pływaniu po wodach Bahamów, a może o wybrzeżach Polinezji Francuskiej? Niestety, czas lub możliwości łodzi, oddalają cię od tych marzeń. Ale czy te ograniczenia są rzeczywistością? Transport lądowy, statki transportowe, a także profesjonalne ekipy zajmujące się transportem łodzi mogą pomóc ci dotrzeć do nawet najbardziej odległych, wymarzonych miejsc docelowych. Aby spełnić twoje marzenie, zgromadziliśmy wskazówki, które musisz wiedzieć na temat transportu łodzi, abyś mógł popłynąć własną łodzią do egzotycznych portów. Jednak wcześniej porównując koszty jej przewozu do tego miejsca.

Koszt przewozu drogą lądową vs morską

Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że transport łodzi to nie to samo co przeprowadzka lokalna. Tutaj nawet najlepsza ekipa przeprowadzkowa, taka jak www.przeprowadzkakatowice.pl nic nie pomoże. Potrzebujesz wyspecjalizowanych metod i strategii przewozu drogą lądową bądź morską, a to jak się zapewne domyślasz – kosztuje. Bez względu na wybraną metodę liczy się to nie w setkach, ale tysiącach złotych. Brane tutaj są pod uwagę:

* odległość
* ciężar łodzi
* długość łodzi

Zwykle transport morski wychodzi taniej i zamyka się na terenie Europy w 2 tysiącach złotych, natomiast jeśli chodzi lądowy to około 1000 złotych więcej. Wszystkie te opłaty są bardzo ogólne, bowiem mogą dochodzić dodatkowe ubezpieczenia, cła i pozwolenia.

Co wybrać?

Najlepiej połączenie obu metod. Jeśli dobrze to przemyślisz, to naprawdę możesz sporo zaoszczędzić. Ale bez przesady… Bowiem jeśli załadowanie łodzi na przyczepę ciągnika wydaje ci się proste – śnij dalej. Przewiezienie gabarytowej łodzi może zająć o wiele więcej godzin czasu niż pokonanie tej samej trasy, bez tego dodatkowego obciążenia. Poza tym takie „wycieczki” zwykle są dozwolone w określonych dniach i godzinach, i przy dobrej pogodzie. Różne państwa mają różne w tym temacie ograniczenia – chcąc z tej opcji skorzystać trzeba się rozeznać w tych harmonogramach. Właściciel łodzi musi też pilnować nie przekraczania długości łodzi, jaka jest dozwolona.

Złożoność i koszty rosną temu, że trzeba zwykle mieć odpowiednie drogowe zezwolenia. Co więcej, pieniądze nie są jedynym czynnikiem, jeśli chodzi o transport łodzi. Transport lądowy to jedno, trzeba do tego jeszcze sobie uświadomić obciążenie i zdolności załogi.

Kierunek: profesjonaliści

Gdy łodzie muszą dotrzeć do innej lokalizacji na czas sezonu lub do trudnego miejsca na żądanie właściciela, wkraczają jednak do akcji firmy transportowe – aby przeprowadzić te gigantyczne statki przez ogromne odległości i wzburzone morza, które czasem zniechęcają nawet najbardziej doświadczonych kapitanów.

Te procesy nade wszystko wymagają starannego traktowania i umiejętnego manewrowania. Dlatego też przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto porozmawiać z różnymi ekspertami w zakresie transportu łodzi, aby poznać dokładniejsze szczegóły jego dotyczące – od wyboru szanowanej firmy po dostępne metody. Wybór uznanej firmy transportowej jednak ma największe znaczenie w tym kontekście.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Transport łodzi – porównujemy koszty przewozu drogą lądową i morską

  1. Ryst

    Transportując coś drogą morską warto zapoznać się z najnowszym prawem przewozowym (nam pomaga Pani prawnik Jolanta Wolska).

Odpowiedz