VICTA-cruise-ship

Pożyczka na wymarzony rejs? Poznaj plusy i minusy takiego rozwiązania.

Często zadajemy sobie to pytanie: czy powinienem wziąć pożyczkę na wakacje? Zwykle odpowiedź brzmi: nie, ale są sytuacje iż wcale nie jest to najgorszy pomysł.

Przewodnik po wakacyjnych pożyczkach

Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać się w podróż poślubną na rejs jachtem, czy też chcesz sfinansować sobie podróż dookoła świata – pożyczka osobista o niskiej stopie jest jednym z najprostszych i najwygodniejszych sposobów zapłaty za wymarzoną wycieczkę. Oto krótki przewodnik na temat mądrego wykorzystania pożyczki na wakacje, a także kilka wskazówek, jak znaleźć najlepszą ofertę.

Czym jest pożyczka na wakacje?

Gdy tylko jest to możliwe, najlepiej jest opłacić urlop za pomocą swoich oszczędności. Jednak tania osobista pożyczka może być świetnym sposobem na sfinansowanie podróży, której twoje finanse nie mogą pokryć za jednym zamachem.

Patrząc na oferty rynkowe wygląda na to, że możesz pożyczyć od 7500 do 15 000 złotych, powiedzmy trzy lata z oprocentowaniem wynoszącym zaledwie 5% lub nawet mniej – chociaż zapłacisz więcej, jeśli pożyczyć mniejsze kwoty. Jednak najlepiej wykorzystać do obliczeń rsso kalkulator, aby wiedzieć jakie są realne opłaty.

Zalety pożyczki na wakacje

Zaletą wyboru pożyczki na wakacje jest to, że twoje płatności są stałe – ułatwia to zarządzanie budżetem – i to, że możesz ogólnie wybrać spłatę pożyczonej kwoty od jednego do pięciu (lub co najmniej trzech) lat.

Tak więc, będziesz płacić niższe odsetki ogólnie, jeśli możesz sobie pozwolić na spłatę pożyczek na wakacje w krótszym terminie, ale masz również możliwość rozłożenia kosztów i zmniejszenia wielkości spłat w razie potrzeby. Co więcej, możesz czasami wziąć urlop od opłat, powiedzmy, dwa lub trzy miesiące na początku umowy.

Wady kredytu na wakacje

Ponieważ kredytodawcy uwzględniają Twoją zdolność kredytową przy podejmowaniu decyzji o oprocentowaniu, które możesz pobierać, a także w tym, ile możesz pożyczyć, może się okazać, że nie możesz zaciągać pożyczek na wiodących na rynku stopach. Tylko osoby o wysokim wyniku kredytowym będą akceptowane w przypadku najlepszych ofert, natomiast osoby o minusach w ratingu będą miały wyższą stopę procentową lub banki odmówią im przyznania kredytu.

Alternatywy dla pożyczki na wakacje

portfel bitcoin instrukcjaWiele z najlepszych obecnie dostępnych kart kredytowych oferuje 0% za okres wprowadzający na transfery salda lub zakupy – co oznacza, że możesz pożyczyć pieniądze na opłacenie wymarzonej wycieczki całkowicie za darmo.

Jest to doskonała opcja dla każdego, kto potrzebuje pożyczyć mniejszą kwotę w krótszym czasie – na przykład, aby skorzystać z tanich ofert last minute. Pożyczenie karty kredytowej 0% może okazać się bardzo kosztowne, jeśli nie spłacisz całej kwoty w okresie bezodsetkowym. Podobnie jak w przypadku pożyczek, najlepsze oferty są również zarezerwowane dla osób z dobrą oceną kredytową.

Znajdź dla siebie odpowiednią pożyczkę na wakacje!

Znalezienie taniego kredytu na wakacje to najlepszy sposób na to, by płacić jak najmniej za kredyt. Narzędzie jakim jest rrso kalkulator pozwala znaleźć najlepsze oferty dopasowane do twoich indywidualnych okoliczności – wszystko, co musisz zrobić, to wpisać kilka szczegółów, takich jak imię i nazwisko, roczny dochód i kwotę, którą chcesz pożyczyć.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Pożyczka na wymarzony rejs? Poznaj plusy i minusy takiego rozwiązania.

  1. Leosia

    W końcu żyjemy na planecie żywiołów, oraz wszechobecnej wody. Człowiek lubi żeglować, ale nie wszystkich na to stać. Ja nie mówię, żeby brać pożyczkę na prawdziwy żaglowiec – to byłoby zbyt szalone, jednak można wziąć pożyczka przez internet i dokupić sobie jakiś model, lub zacząć uprawiać takie właśnie hobby. Przyjemne w pożytecznym 🙂

Odpowiedz