spring-break-3266456_960_720

W rejs z dzieckiem? O tych kwestiach nie możesz zapomnieć!

Możesz myśleć, że wszystkie statki wycieczkowe są prawie takie same, ale nie są. Jeśli chcesz, abyś Ty i Twoje dzieci mogli jak najlepiej korzystać z rodzinnego rejsu i w jak największym stopniu, oto kilka złotych rad, które mogą pomóc to osiągnąć.

Zdobądź kabinę na wyższym pokładzie w kierunku rufy.

Wszystko, co jest interesujące dla dzieci i rodzin, jest zawsze z tyłu statku. Zdobądź kabinę bardzo blisko rufowych schodów i nie więcej niż trzy lub cztery pokłady pod:

  • basenem
  • bufetem
  • klubem dla dzieci

Jeśli twój pokój znajduje się na froncie statku, będziesz spędzał większość dnia na chodzeniu tam i z powrotem po statku, a jeśli twój pokój znajduje się na niskim pokładzie, będziesz musiał poczekać na windę.

Zdobądź rozkładaną sofę, a nie piętrowe łóżka

Sofa, która zamienia się w podwójne łóżko, nawet jeśli musisz dzielić się nią ze swoim bratem, jest lepsza niż dwie pojedyncze górne koje. Łatwo jest wypaść z górnej koi, zwłaszcza dzieci które mocno się wiercą, gdy śpią. Dobrze jest też, gdy koja zawiera miejsce na naukę wyposażone w wysokiej jakości krzesła takie jak te z https://kamilameble.pl/30-krzesla-dzieciece-i-mlodziezowe. Pamiętaj i o tym przy rezerwacji!

Zawsze postaraj się o balkon

Bez balkonu pokoje są pełne czterech osób. Potrzebujesz balkonu, abyś zawsze widział wschód i zachód słońca i miał przyjemne światło w kabinie, dzięki czemu możesz wyjść i dostać świeże powietrze i cieszyć się zapachem, dzięki czemu możesz zobaczyć miejsce, które odwiedzasz, gdy wpłyniecie do portu.

Duży basen ze zjeżdżalnią.

Niektóre baseny statków wycieczkowych są słone, więc nie zapomnij spakować okulary pływackie. Jeśli basen ma zjeżdżalnię wodną, sprawdź limit wysokości, ponieważ Twoje dziecko może być rozczarowane, jeśli jest za małe.

Nie zapisuj się na wczesną kolację.

Wielu rodziców popełnia ten błąd. Wczesne siedzenia oznaczają, że dzieci będą musiały opuścić basen o 17:00, aby dostać się na obiad o 17:30, a twoje dzieci utkną w restauracji – to jest nudne i trwa wiecznie. Każde dziecko woli jeść w formie bufetu, ponieważ może dostać jedzenie, które mu się podoba. Możliwym wyjątkiem od reguły są statki Disneya, ponieważ tam restauracje są niesamowite) Zawsze zapisuj się na późne kolacje, ponieważ możesz zabrać dzieci do bufetu o 18:30 i zabrać je do klubu dla dzieci o 1:00 , a następnie zjeść samemu o dowolnej godzinie.

Upewnij się, że przy basenie jest jedzenie.

Czasami nawet nie musisz iść na kolację w formie bufetu, ponieważ możesz zjeść jedzenie przy basenie w porze kolacji. Jest idealnie gdy można tam zjeść hot dogi, hamburgery i lody na obiad przy basenie. Czasem można też liczyć na tematyczne stoiska z różnymi rodzajami jedzenia, nawet takimi które można zjeść na leżaku w strojach kąpielowych. Dla dziecka to niesamowita frajda!

Znajdź klub dla dzieci, który jest otwarty przez cały dzień.

Niektóre kluby dla dzieci zamykają się na dwie godziny w porze lunchu i kolacji, nawet jeśli dzieci nie potrzebują dwóch godzin na obiad lub kolację. Niektóre linie wycieczkowe mają dużo lepsze kluby dla dzieci niż inne. – uwzględniają w nich nawet miejsca na naukę! Znajdź te, które są szczególnie dobre, a jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego, możesz przeczytać o tym więcej w sieci.

spacer

Odpowiedz