1ffa6be5ce5f9c8fe0e9e21fb2e94a10

Wakacje nad europejskim morzem? Dowiedz się jak cieszyć się nimi bezpiecznie!

Zima jest już dawno odległym wspomnieniem, wszyscy z niecierpliwością czekamy na letnią zabawę. To idealna okazja, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się świeżym powietrzem, szczególnie dla tych szczęściarzy, którzy będą to robić w jednym z pięknych, europejskich krajów. Niezależnie od tego, do którego kraju UE się wybierasz – oto kilka prostych wskazówek, które pozwolą ci zachować bezpieczeństwo w lecie, równocześnie ciesząc się pięknym słońcem.

Ochrona przed słońcem

Użyj filtru ochronnego o wartości co najmniej SPF 15 lub wyższej. Upewnij się także, że filtr przeciwsłoneczny zapewnia zarówno ochronę przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Ponownie nałóż warstwę co 2 godziny i po kąpieli.
Noś okulary przeciwsłoneczne, które blokują zarówno promienie UVA, jak i UVB.
Pozostań w cieniu, szczególnie w godzinach południowych, kiedy słońce jest najsilniejsze.
Noś czapkę z szerokim rondem, aby chronić twarz i szyję.
Bądź nawodniony, pijąc dużo wody gdy przebywasz na słońcu.
Uważaj na oznaki udaru cieplnego, takie jak gorąca, czerwona skóra, szybki lub słaby puls, płytki oddech, nudności i zmiany w świadomości. Jeśli podejrzewasz udar cieplny, natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy i upewnij się, że umieściłeś osobę w pomieszczeniu lub w zacienionym miejscu, kładąc na skórze chłodne mokre ręczniki, aby obniżyć temperaturę.

Bezpieczeństwo na plaży

Postępuj zgodnie z lokalnymi warunkami pogodowymi, aby upewnić się, że w okolicy nie ma burz.
Unikaj alkoholu podczas pływania.
Popływaj z kumplem.
Uważnie obserwuj dzieci, nawet w płytkiej wodzie. Fale mogą spowodować, że dziecko (lub nawet dorosły) straci równowagę i dostanie się pod wodę.
Nigdy nie zanurzaj głowy w wodzie. Jeśli nie możesz zobaczyć dna, nie możesz ocenić głębokości wody i nie zobaczysz, czy pod powierzchnią wody znajdują się przedmioty, które mogłyby cię zranić.
Uważaj na prądy. Jeśli zostaniesz złapany w prąd, płyń równolegle do brzegu, aż znajdziesz się poza prądem, a następnie płyń do brzegu.
Płyń co najmniej 100 metrów od pomostów. Trwałe prądy często występują w pobliżu tych struktur.

Bezpieczeństwo na drodze

Bądź świadomy swojego otoczenia. Motocykle i inne pojazdy letnie (takie jak małe samochody kolekcjonerskie i hybrydy motocykli / pojazdów, których nie brakuje na europejskich drogach) mogą być trudne do zobaczenia.
Zawsze sprawdzaj wszystkie lusterka i korzystaj z kierunkowskazów przed zmianą pasów. Pomoże to kierowcom wokół ciebie zrozumieć intencje, które zminimalizują niepotrzebne wypadki.
Prowadź na trzeźwo. Jeśli masz za sobą kilka drinków na pikniku lub imprezie na plaży, znajdź kogoś, kto odwiezie cię do domu.
Uważaj na budowę dróg. Większość prac drogowych odbywa się w miesiącach ciepłej pogody, a większość projektów autostradowych odbywa się z dnia na dzień.

Jeśli planujesz podróżować po Europie w te wakacje, koniecznie zajrzyj tutaj – EKUZ (www.ubezpieczeniaonline.pl), bowiem nerwy też potrzebują wakacji: a tylko mając europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego będziesz mógł się właściwie zrelaksować.

spacer

Odpowiedz