Whether you're a veteran cruise hound or a landlubber who's never sailed, there has never been a better time to jump onboard. The cruise industry, reeling from the economic crisis and a sharp drop-off in passengers, is offering some incredible deals.

How incredible? Industry leader Carnival Corp. is offering four-day cruises out of Miami in mid-December that stop in Key West and Cozumel for just $149 a person. The company is even throwing in $25 in credit to spend on the ship, according to online travel agency Cruisedirect.com. Since that price includes meals, it's cheaper than staying home and eating out for four days. "There's no question, the consumer is shaken," says Carnival Chairman and Chief Executive Micky Arison. "That has affected our business."

Ocean liners used to be a method of transportation, a way to get from New York to London. Pleasure cruising was for the idle rich. The modern cruise industry was born in the 1960s, when such companies as Princess, Norwegian Cruise Lines, and Royal Caribbean were founded to give regular folks a sojourn at sea.

This year 12.8 million people are expected to take a cruise in North America, a fourfold increase since 1990. The industry generates $17.6 billion a year in revenue. The typical passenger is still older and wealthier than most—49 years old, with a household income of more than $104,000 a year. But the industry has evolved to attract a broader base of customers with newer, bigger, and more exciting ships. What follows is a brief cruise through modern cruise history.

Wesele na statku – jak to zorganizować?

Większość par młodych najczęściej decyduje się na tradycyjną imprezę weselną, zorganizowaną w hotelu czy domu weselnym oraz ze wszystkimi klasycznymi atrakcjami. Ale jest też grupa przyszłych par młodych, którym marzy się coś nietypowego i jedynego w swoim rodzaju. Nie brakuje więc na rynku także skierowanych do nich ofert – wesele można w dzisiejszych czasach zorganizować w wiejskiej stodole, podziemiach zamku czy nawet na statku.

Wesele na statku to doskonały pomysł dla osób, którym marzy się jedyna w swoim rodzaju impreza weselna, a jednocześnie dysponują odpowiednimi funduszami. Takie nietypowe miejsca nie należą bowiem do tanich atrakcji, trzeba o tym pamiętać już na etapie planowania miejsca na nasze wymarzone, idealne wesele. Impreza na jednostce pływającej może natomiast być czymś, co w pamięci gości pozostanie na długo. Nie ma bowiem żadnej innej opcji, by zorganizować imprezę, która rozpoczyna się w jednym miejscu, a kończy zupełnie w innym, pomimo że goście nie zajmują się niczym innym poza jedzeniem czy tańcami na parkiecie.

Organizacja z odpowiednim wyprzedzeniem

Jeśli chcemy zorganizować wesele na statku, warto zadbać o to, by wszystkie kwestie logistyczne i organizacyjne dopiąć na ostatni guzik odpowiednio wcześniej. Jest to bowiem przedsięwzięcie, które wymaga odpowiednich przygotowań. Przede wszystkim, trzeba znaleźć statek, na którym taką imprezę będzie można zorganizować. Do wyboru mamy kilka możliwości. Jedną z nich jest organizacja wesela w sezonie letnim na statku, który pływa po którymś z jezior na Mazurach. Takie jednostki pływające można wynająć na kilka czy kilkanaście godzin. Pływanie po jeziorach jest dosyć stabilne, dzięki czemu podczas wesela będzie bez problemu można podawać posiłki czy tańczyć przy muzyce. Podobnie jest w przypadku, gdy zorganizujemy imprezę na promie morskim. Jeśli jednak decydujemy się na nieco mniejszą jednostkę pływającą, trzeba liczyć się z tym, że trochę będzie bujało po falach.

Wesele dobrze zaplanowane

Osoby, które wolą tradycyjne sale weselne, powinny wybierać przede wszystkim takie miejsca, które mają sprawdzoną opinię i cieszą się sporą renomą wśród osób, które już w danym miejscu organizowały swoje ślubne przyjęcia. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie wesela w miejscu, w którym odbywają się też szkolenia. Wtedy można mieć pewność, że obsługa będzie na najwyższym poziomie, a z cateringu zadowoleni będą wszyscy goście. Sprawdzone sale szkoleniowe kraków to także dobre miejsca na zorganizowanie imprezy weselnej. Oczywiście, trzeba pamiętać, że bez względu na to, gdzie chcemy wesele zaplanować, należy zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem. Większość sal weselnych czy miejsc, w których można zorganizować niezapomnianą imprezę, jest bowiem zarezerwowana na wiele miesięcy przed datą wydarzenia. Komu marzy się jakieś nietypowe miejsce, musi mieć świadomość, że trzeba będzie w tej kwestii załatwić wiele formalności.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Wesele na statku – jak to zorganizować?

Odpowiedz