statki viso

Wystrój wnętrz na jachcie – czy tu naprawdę wszystko jest możliwe?

Niezwykle trudni jest znaleźć odpowiedniego projektanta wnętrz do urządzenia pomieszczeń na jachcie. Jednak określając, co dokładnie chcesz osiągnąć możesz sobie to w dużym stopniu ułatwić. Czy chcesz, aby Twój jacht był nowoczesny? Czy chciałbyś mieć odrobinę więcej przestrzeni w wystroju? A może chciałbyś, aby projekt był uproszczony i minimalistyczny? Jak radzisz sobie z ograniczeniami przestrzeni?

Z pomocą https://visoodesign.pl wprowadzimy was dzisiaj w świat projektowania wnętrz jachtów, dotykając tematu planowania i montażu, po kwestie przestrzenne i trendy.

Planowanie aranżacji wnętrza jachtu

Gdy masz już cały szereg pomysłów, wystarczy zapisać je w sposób, który zrozumie ktoś inny – ale jak wiemy to nie zawsze jest łatwe. Dobrym pomysłem jest zebranie zdjęć z innych projektów, które mogłeś zobaczyć i stworzenie kolażu. Od projektanta zależy, czy uda Ci się stworzyć idealne wnętrze. Pomyśl o atmosferze, którą chcesz uzyskać. Twój jacht ma być przytulny? Luksusowy? Elegancki?

Jeśli chodzi o wybór projektanta, zawsze pytaj o studia przypadków. Z punktu widzenia projektanta, ogólnie rzecz biorąc posiadanie portfolio jest koniecznością! Nawet jeśli klient ma jasne wyobrażenie o tym, czego chce, powinien zapytać o to, co projektant ma do zaoferowania, nawet po prostu dla samej inspiracji.

Portfolia powinny zawierać dobre połączenie koncepcji i propozycji, ale także dotychczasowe prace którą wykonali. W ten sposób projektant rysuje “cały obraz”. Często klienci są dobrze poinformowani i docierają do konkretnego projektanta, szczególnie dlatego, że chcą stylu tego a nie innego projektanta.

Trendy w aranżacji wnętrz jachtów

projektant wnętrz warszawaWiemy jak jest z trendami – przychodzą i odchodzą, może więc zdarzyć się, że na przełomie lat użytkowania jachtu potrzebne będzie różne wyposażenie wnętrza. Duży remont wnętrza może być kosztowny i czasochłonny, dlatego ważne jest, aby to, na co się zdecydujesz – był to najlepszy pomysł zarówno na statek, jak i na wszystko, co z nim związane.

W ostatnich latach przemysł superjachtów odszedł od tradycyjnych schematów wewnętrznych; – wraz z pojawieniem się coraz większej ilości gadżetów wiele superjachtów zmierza w kierunku bardziej futurystycznego i minimalistycznego wyglądu i stylu.

W nowym sektorze budowania jachtów widzimy też odejście od wykończenia „na wysoki połysk” – we wnętrzu jachtów zaczynają królować bardziej naturalne kolory. Właściciele i projektanci przechodzą teraz do bardziej współczesnego matowego wykończenia. Naturalnie uzyskane efekty i bardziej egzotyczne drewna są również używane częściej niż niegdyś.

Na pewno, w branży superjachtów wiele się dzieje. Nie ma w tym nic złego, ponieważ, każdy dzięki temu jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Wystrój wnętrza to także kwestia gustu, dlatego jeden właściciel może wybrać minimalistyczne i neutralne kolory, które zrównują piękne drewniane elementy, a inny może przejść do bogatego Art Deco ze złotymi zdobieniami.

Reasumując, prawidłowe wnętrze jachtu to takie, które jest piękne i jest przyjemne zarówno dla właścicieli, jak i ich gości.

spacer

Odpowiedz