f09de7c8129ecaed

Zobacz najciekawsze kolekcje w internetowym katalogu

Wiele osób posiada rozmaite zbiory przedmiotów, które mają dla nich ogromne, niekiedy sentymentalne znaczenie. Dzięki portalowi kolekcjonerpolski.pl możemy prezentować przed internautami zgromadzone skarby, a także poznawać inne witryny i fora, na których poznamy osoby dzielące z nami wspólną pasję. Ten artykuł został w całości poświęcony najbardziej interesującym kolekcjom dostępnym na stronie.

Numizmatyka

Zbieranie monet jest niezwykle interesującym, pochłaniającym mnóstwo uwagi zajęciem. W katalogu znajdziemy niezwykłe kolekcje właścicieli różnych rodzajów monet: od tych, będących aktualnie w obiegu, przez okolicznościowe, nawiązujące do wyjątkowych wydarzeń lub rocznic, aż po historyczne, które posiadają zdecydowanie największą wartość. Monety wzbogacane są szczegółowymi opisami, informacjami na temat okoliczności ich zdobycia, a także ceną, jeśli zostały przeznaczone na sprzedaż. Numizmatycy chętnie urządzają wymiany kolekcjonerskie, dzięki którym zyskują szanse na wzbogacenie swych zbiorów o wyjątkowe okazy.

Autografy

Na świecie nie brakuje kolekcjonerów podpisów znanych osób. Większości z nich zależy wyłącznie na zdobyciu autografu swojego idola. Bardziej zaangażowani hobbyści chcą poszerzać swoje kolekcje, np. poprzez uczestnictwo w wydarzeniach z udziałem polskich gwiazd czy wysyłanie do nich maili. Skuteczną metodą jest również droga korespondencyjna, dzięki której można dotrzeć nawet do największych hollywoodzkich sław. Na stronie kolekcjonerpolski.pl natrafimy na niezwykły zbiór autografów i rękopisów, m.in. królów Polski, pisarzy minionych epok literackich czy wybitnych postaci ze świata nauki, kultury i Kościoła.

Karty telefoniczne

Dużą popularnością w katalogu cieszą się strony poświęcone właśnie zbieraniu polskich i zagranicznych kart telefonicznych. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to już nieco zapomniana pasja, głównie za sprawą upowszechnienia nowych form komunikacji, lecz ci najwytrwalsi wielbiciele mogą obecnie pochwalić się kilkutysięcznymi kolekcjami. Co więcej, są one systematycznie uzupełniane o unikatowe karty, które okazjonalnie pojawiają się, np. na portalach aukcyjnych oraz zdrapki, wciąż popularne wśród użytkowników tzw. prepaidów. Osoby wierne temu zainteresowaniu coraz częściej decydują się również na gromadzenie bankowych kart płatniczych.

Rękodzieło

To szerokie pojęcie obejmuje szereg wytworów ludzkich rąk, m.in. biżuterię, wyroby ceramiczne czy akcesoria domowe. Jest to hobby zdecydowanie popularniejsze wśród pań, które chętnie dzielą się w Internecie swoimi dziełami, udzielają porad na temat ich wykonywania, a także nawiązują znajomości z innymi miłośniczkami rękodzieła. Katalog kolekcjonerpolski.pl pomoże również w znalezieniu stron poświęconych sprzedaży samodzielnie stworzonych produktów. Dzięki temu ich autorki mogą regularnie realizować nowe zamówienia, dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Szczególną popularnością wśród nich cieszy się technika decoupage, polegająca na naklejaniu danego wzoru na dowolny przedmiot i lakierowaniu go w taki sposób, aby ostateczne wyglądał, jakby został namalowany. Dzięki temu powstają m.in. przepiękne pudełka, szkatułki, kubki, talerze, wazony czy ramki do zdjęć. Stanowią one piękną dekorację każdego pomieszczenia.

Zobacz najciekawsze kolekcje na stronie: http://www.kolekcjonerpolski.pl/hobby,k,18/

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Zobacz najciekawsze kolekcje w internetowym katalogu

  1. Roman Stępka

    Z tymi kolekcjami to też trzeba uważać. Miałem kiedyś kolekcję monet po dziadku. Wystawiłem ją na alledrogo ponieważ się tym nie interesuję. Okazało się jednak, że dziadek był w posiadaniu monet, które zostały skradzione dawno temu od jakiegoś kolekcjonera 🙂 Dziadeczek pewnie kupił je nieświadomie (albo świadomie?) na aukcji i schował do sekretarzyka. Cała sprawa skończyła się na szczęście na jednej rozprawie sądowej ponieważ reprezentował mnie nasz adwokat (polecam swoją drogą http://adwokat-riedel.pl). Także uważajcie z unikatami! 🙂

Odpowiedz