6242

Apartamenty w Zakopanem – atrakcyjna alternatywa dla hotelu lub pensjonatu

Zakopane stanowi jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Zimowa stolica Polski kryje w sobie moc atrakcji. Górskie szlaki, jazda na nartach, zachwycające krajobrazy, wyjątkowa architektura to i wiele innych czynników sprawia, że Zakopane chętnie odwiedzane jest zarówno zimą jak i latem.

Zakopane – doceniane przez wielkich artystów

Zakopane może poszczycić się bogatą historią kulturalną ponieważ już od drugiej połowy XIX wieku stało się ono miejscem spotkań artystycznej bohemy i ludzi kultury. Miejscowość szczególnie upodobał sobie oraz rozsławił lekarz, działacz społeczny i taternik – Tytus Chałubiński. Miasto gościło wiele znanych osób np. Henryka Sienkiewicza, Karola Szymanowskiego, czy Stanisława Witkiewicza. Obecność w Zakopanem cenionych twórców spopularyzowało miejscowość i pomogło w rozwoju turystyki i wzrostu zainteresowania górskimi wyprawami.

Zakopane – tu nie będziesz się nudzić

Jeżeli myślisz o wybraniu się na narty wybór pobytu w Zakopanem będzie świetnym rozwiązaniem ze względu na atrakcyjne stoki narciarskie. Warto wybrać się szlakiem pieszym na Kasprowy Wierch lub wjechać na szczyt koleją kabinową. Innym znanym szczytem, na którego zdobycie można się odważyć jest oczywiście słynny Giewont. Gdy zmęczymy się chodzeniem po górach wybierzmy się na spacer po znajdujących się w samym centrum Zakopanego Krupówkach, gdzie znajdziemy wiele restauracji i barów, w których zjemy tradycyjny góralski posiłek. Wiele sklepów i kramów oferuje przeróżne regionalne produkty jak np. oscypki, czy różnego rodzaju pamiątki. Do relaksu zachęcają całorocznie otwarte termy jak np. Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. A atrakcji w Zakopanem jest o wiele więcej.

Komfortowy nocleg w Zakopanem

Warto zaplanować, chociażby weekendowy, odpoczynek w tym ciekawym mieście. Do wyboru mamy liczne hotele i pensjonaty, ale bardzo interesującą opcją są apartamenty w Zakopanem, Obiekty te dają poczucie większej swobody niż nocleg w pokoju hotelowym ponieważ dają możliwość wynajęcia większej przestrzeni dla np. rodziny lub znajomych.

Apartament stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Godną uwagi ofertę pokoi i apartamentów posiada np. firma JLS Apartamenty, oferująca apartamenty znajdujące się w atrakcyjnych lokalizacjach Zakopanego – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/. Zaletą wyboru apartamentu jest w pełni wyposażona kuchnia, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na jedzenie w porach wyznaczonych przez hotelową kuchnię.

Pobyt w Zakopanem na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem dla odwiedzającego tą wyjątkową górską miejscowość. Pełnego odpoczynku doznamy wybierając odpowiednie miejsce zamieszkania, zapewniające nam najwyższy komfort, a tym samym – zadowolenie z wypoczynku.

spacer

Odpowiedz