home

Chcesz pracy związanej z ochroną środowiska? Oto Twoje opcje!

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników drzew, wielbicieli zwierząt, recyklingowców i wszystkich innych, którym na sercu leży dobro naszej planety – dzisiejszy rynek ma dla was sporo stanowisk pracy! Niezależnie od tego, czy chcesz uratować ginący gatunek sowy, wypromować energię odnawialną, czy też zachować naturalne zasoby Ziemi – „zielone” miejsca pracy są teraz w obfitości – i te opcje eko kariery z pewnością wiążą się z godziwym wynagrodzeniem.

Co ciekawe, nie musisz być typem osoby lubiącej spędzać czas na zewnątrz, aby pracować dla dobra środowiska – istnieją zadania, które pozwalają ci chronić Matkę Ziemię bez brodzenia po kolana w rzece lub trekkingu przez dżunglę.

Oto kilka opcji na eko-zawody!

Konserwator przyrody i leśniczy

Naukowcy zajmujący się ochroną przyrody i leśnicy zarządzają ogólną jakością lasów, parków, pastwisk i innych zasobów naturalnych. Do ich obowiązków należy:

* ochrona obszarów dzikiej przyrody,
* poprawa warunków siedliskowych dla zwierząt,
* ułatwianie publicznego wypoczynku,
* czasem – gaszenie pożarów.

Czego potrzebujesz? Licencjat z leśnictwa powinien kwalifikować Cię do stanowiska w tej dziedzinie.

Audytor energetyczny

Audytorzy energetyczni pracują nad oszczędzaniem energii i ograniczeniem jej zużycia poprzez inspekcję budynków w celu znalezienia i naprawienia wycieków, aby pomóc ludziom zużywać mniej zasobów.

Czego potrzebujesz? Oprócz edukacji w szkole średniej są potrzebne stosowne szkolenia.

Inżynier środowiska

Korzystając z zasad inżynierii, nauk o glebie, biologii i chemii, inżynierowie środowiskowi tworzą rozwiązania problemów środowiskowych, takich jak ulepszenia w recyklingu, utylizacji odpadów, kwestii zdrowia publicznego oraz kontroli zanieczyszczenia wody i powietrza.

Czego potrzebujesz? Będziesz potrzebować licencjata z inżynierii środowiska lub pokrewnej dziedziny, takiej jak inżynieria lądowa, chemiczna lub ogólna. Przyda Ci się też ogólna wiedza o testach laboratoryjnych takich jak http://laboratorium-badanie.pl/pakiety-ogloszeniowe/.

Prawnik – specjalizacja ekologia

Prawnicy zajmujący się środowiskiem są ekspertami w zakresie prawodawstwa dotyczącego ochrony środowiska. Niezależnie od tego, czy dany specjalista opowiada się za czystymi technologiami, przepisami dotyczącymi wody i zmian klimatu, czy jeszcze innym eko-tematem – prawnicy ci zawsze mają na względzie najlepsze interesy Matki Ziemi.

Czego potrzebujesz? Musisz mieć stopień naukowy i zdać państwowy egzamin pisemny.

Technik ochrony środowiska

To taka „policja” działająca na rzecz środowiska – ci technicy monitorują środowisko i badają źródła zanieczyszczeń i oraz pracują nad tym jak zapobiec naruszeniom.

Czego potrzebujesz? dyplom ukończenia studiów jest zwykle wszystkim, co jest wymagane, ale niektórzy pracodawcy mogą wymagać tytułu magistra.

Hydrolog

Korzystając ze swojej wiedzy na temat jakości i dostępności wody, hydrologowie badają ruch wody. Ich czas jest generalnie podzielony między pracę w terenie, gdzie mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania brodząc w jeziorach i strumieniach, tam też będą zbierać próbki lub odczytywać dane ze sprzętu monitorującego, oraz biuro, w którym używają komputerów do analizy danych i modelowania swoich odkryć.

Czego potrzebujesz: twój stopień licencjata kwalifikuje Cię do pracy na poziomie podstawowym, ale niektórzy pracownicy rozpoczynają karierę z tytułem magistra.

spacer

3 comments on “Chcesz pracy związanej z ochroną środowiska? Oto Twoje opcje!

  1. bigbak

    Zawsze uważałem, ze jeśli ktoś pracuje w ochronie środowiska, to lubi samotność i ma swoje zasady dotyczące własnego zdrowia, oraz zdrowia środowiska. Jest też empatyczny dla przyrody – choć nie w każdym wypadku tak jest. Wszyscy widzieliśmy to ostatnio przy okazji wycinki Puszczy Białowieskiej. Ale – jeśli ktoś chciałby poczuć się jak na łonie natury, warto poczytać tu: http://www.dragoner.pl/. Warto się przebadać, jeśli nam coś dolega i wyjechać na odpoczynek – na łono natury. Póki ono jeszcze istnieje…

  2. Lucjan

    W poszukiwaniu sprawdzonej i ciekawej bazy szkoleń, warto sprawdzić ofertę Tqmsoft. Firma oferuje potężny katalog doskonale przygotowanych szkleń, które wychodzą naprzeciw potrzebom różnych grup pracowników i właścicieli firm. W ofercie znajdziemy szklenia otwarte i zamknięte, wśród których każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Warto zajrzeć i przekonać się, jak nowoczesne szkolenia mogą poprawić jakość pracy przedsiębiorstwa. Duży wybór, spora merytoryka i konkurencyjne ceny sprawiają, że szkolenia są wręcz rozchwytywane.

  3. wskp.pl

    Jak znaleźć dobrego prawnika? Przede wszystkim dobrze jest szukać takich kancelarii adwokackich, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach. Nie da się bowiem być dobrym w każdej gałęzi prawa, a prawnik, który obiecuje bez problemu poradzić sobie z każdą sprawą, raczej nie jest zbyt doświadczonym fachowcem. W poszukiwaniu odpowiedniego prawnika wybieraj te kancelarie, w których pracują adwokaci specjalizujący się w różnych dziedzinach. Dzięki temu o wiele łatwiej znaleźć jest specjalistę.

Odpowiedz