attractive-beautiful-beauty-2144413

Jak dbać o cerę podczas dłuższej wyprawy morskiej?

Rejsy jachtami i statkami cieszą się dużą popularnością i są świetnym pomysłem na aktywne wakacje. Warto jednak pamiętać, że morskie powietrze, wiatr i słońce powodują, że nasza skóra staje się przesuszona, pozbawiona blasku oraz substancji odżywczych. W czasie rejsu trzeba o nią wyjątkowo dbać. Najlepiej zacząć przygotowania jeszcze przed wyjazdem na urlop.

Aby skóra była mniej podatna na działanie słońca, wiatru czy morskiej wody, musi być dobrze nawilżona i odżywiona. Dzięki temu będzie stanowiła naturalną barierę przed wnikaniem w jej głębsze partie wszelkich czynników niszczących. Dobrym pomysłem przed wypłynięciem na wakacje jest odwiedzenie, nawet kilka razy, gabinetu kosmetycznego i poddanie się profesjonalnym zabiegom na twarz. Dzięki temu skóra będzie w dobrej kondycji i nie będzie jej straszny wiatr ani słona woda.

Zabiegi na twarz i na całe ciało

uwodzeniePrzed sezonem letnim i urlopowym salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej są wręcz oblegane. Nic w tym dziwnego, przed wyjazdem na wakacje chcemy zadbać o to, by dobrze się prezentować. Jeśli planujemy dłuższy rejs jachtem, zadbajmy o wykonanie zabiegów, które nawilżą i odżywią skórę, a także uelastycznią i sprawią, że będzie bardziej odporna na czynniki niszczące. Dobrym pomysłem jest mikrodermabrazja Katowice, a także mezoterapia i różnego rodzaju peelingi, które złuszczają stary naskórek i pobudzają skórę do odbudowy i regeneracji. Warto wybierać dobre i sprawdzone gabinety kosmetyczne, które cieszą się dużym zaufaniem i popularnością wśród klientów. Wtedy można mieć pewność, że zabiegi będą przeprowadzone zgodnie ze wszystkimi standardami. Po powrocie z rejsu też warto zajrzeć do kosmetyczki, gdyż skórze po kilku tygodniach na słońcu i wietrze z pewnością będzie potrzebna dodatkowa regeneracja.

Zaopatrz się w dobre kosmetyki

Gdy skóra będzie dobrze przygotowana do wakacji, z pewnością poradzi sobie świetnie z czynnikami działającymi na nią niszcząco. Oczywiście, nie oznacza to, że w czasie urlopu mamy zrezygnować z jakiejkolwiek pielęgnacji. Warto zaopatrzyć się w dobre kremy nawilżające i odżywcze, najlepiej o lekkiej konsystencji, dzięki czemu preparaty będą szybciej się wchłaniać. Nie zapominajmy również o balsamach z filtrem przeciwsłonecznym, które będą chronić skórę przed działaniem szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. W czasie rejsu należy również pamiętać, że o skórę dbamy też od środka. Bardzo ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów, aby nie doprowadzić do odwodnienia, które bardzo szybko jest widoczne na skórze. Zbyt mało dostarczanych płynów powoduje, że skóra staje się szara, mniej elastyczna, wiotka, a także bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia, działanie słońca i wiatru. Jeśli będziemy pić co najmniej 2 litry płynów, najlepiej zwykłej wody, z pewnością nasza skóra będzie prezentowała się nienagannie.

Artykuł przygotowano wspólnie z portalem kosmetolog Szczecin

spacer

Odpowiedz