1

Jak zamienić niewykorzystane poddasze w raj dla hobbysty? Podpowiadamy!

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać poddasze i zamienić go w swój ukochany pokój majsterkowicza – wiedz, że to bardzo dobry pomysł! Jeśli jesteś na etapie budowy domu i chcesz mieć takie poddasze uwzględnione w tych projektach, koniecznie zajrzyj na stronę https://www.dominanta.pl/blog/tag/dom-z-poddaszem-uzytkowym, natomiast jeśli chcesz dokonać rewolucji w swoim już posiadanym domu – by w pełni wykorzystać jego poddasze – poniżej znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

Od czego zacząć urządzanie domowego warsztatu na poddaszu?

Solidny stół roboczy z dużą ilością miejsca do pracy jest kluczem do stworzenia wydajnego pokoju dla majsterkowicza. Wybierz duży, trwały stół – idealny jest ten z metalu lub drewna. Jeśli chcesz podwyższyć nieco stół, który już posiadasz – użyj do tego cegłówek, podkładając je pod nogi stołu. Jeśli będziesz siedzieć przez dłuższy czas, użyj taboretu z oparciem. Przyklej taśmę pomiarową do krawędzi blatu roboczego, aby ułatwić sobie wykonanie pomiarów, często niezbędnych w różnego rodzaju robótkach.

Użyj starych pudełek po pizzy do przechowywania różnych szpargałów. Możesz je oznaczyć w różnorodny sposób np. określonymi kolorami, aby ułatwić sobie ich późniejsze odnalezienie. Następnie po prostu ułóż je w stos.

Jeśli tylko masz możliwość zainstalowania na poddaszu zlewu – zrób to. To sprawia, że wszelkie porządki po pracach DIY staną się łatwe i wygodne, i nie będziesz mieć bałaganu na całym poddaszu. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na dostęp do zlewu w tym miejscu – po prostu użyj pojemnika z dziobkiem i wiadra na brudną wodę. Kolejna sprawa – przechowuj pędzle w pustych puszkach i włóż tam też tekturę falistą, aby je oddzielić. Oczyszczone pojemniki na żywność natomiast stanowią doskonałe pojemniki na farby lub mogą być wypełnione wodą do płukania pędzli.

Przechowuj artykuły rzemieślnicze w kanistrach kuchennych. Wypełnij je materiałami takimi jak:

  • waciki,
  • wstążki,
  • filcowe skrawki,
  • przędza.

 

Przyklejaj paski magnetyczne do ściany i wieszaj na nich nożyczki i inne metalowe narzędzia lub zamontuj kawałek deski i osadź na nim haki. Już nigdy nie będziesz musiał kopać w szufladzie, aby znaleźć bardzo potrzebne narzędzie. Trzymaj też stary stojak na gazety w pokoju rzemieślniczym – na bałaganiarskie projekty. Stare maty stołowe mogą również służyć jako osłona stołu podczas pracy z nieuporządkowanymi materiałami.

W pokoju na poddaszu dobrze jest też pomyśleć o inspirującym wystroju – w tym celu pomaluj i udekoruj półki w swojej pracowni. Przymocuj materiał do górnej półki, a następnie wykonaj dwa otwory w tkaninie, po jednym z każdej strony. Przełóż taśmę, aby po jej zwinięciu można było fantazyjnie zawiązać wstążkę. Wykorzystaj też stare pudełka na buty, pokrywając je tym samym materiałem, który jest używany na półce. Najlepiej do tego zadania posłuży ci klej w aerozolu.

W ten sposób stworzysz swoją idealną oazę do majsterkowania, której wszyscy będą Ci zazdrościć! Zatem, bez względu czy planujesz dom z takim poddaszem, czy chcesz wykorzystać nieużytek – do dzieła!

spacer

Odpowiedz