lake-4542573_640

Lampy nawigacyjne do łodzi – gdzie kupisz najlepsze?

Każda jednostka pływająca, bez względu na to, czy jest to potężny statek czy też niewielka łódź żaglowa, powinna być wyposażona we wszystkie akcesoria zapewniające bezpieczeństwo poruszania się drogami wodnymi. Lampy nawigacyjne to konieczność – jeśli ich nie posiadamy, możemy mieć problemy z poruszaniem się w porze nocnej. Wybierając lampy nawigacyjne do łodzi, warto zwracać uwagę na ich jakość, trwałość, a także czas użytkowania.

Lampy nawigacyjne do łodzi spełniają przede wszystkim funkcję zapewnienia bezpieczeństwa i prawidłowego poruszania się. Są montowane w określonych miejscach, muszą mieć odpowiedni poziom natężenia światła oraz kolorystykę. W tej kwestii nie ma dowolności – nie można pozwolić sobie na kolorowe lampy nawigacyjne, nawet jeśli właściciel łodzi uważa, że świetnie by się sprawdziły. Na szaleństwa w kwestii oświetlenia można zdecydować się w czasie urządzania wnętrza. Profile LED z kolorowym światłem, oprawy czy taśmy z diodami mogą służyć wtedy jako główne źródło światła czy światło dekoracyjne. W przypadku lamp nawigacyjnych trzeba jednak ściśle trzymać się zaleceń i przepisów.

Odpowiedni poziom jakości i trwałości

Lampy nawigacyjne, montowane na łodzi, powinny być przede wszystkim solidnie wykonane, trwałe, wytrzymałe, a także odporne na negatywne działanie wody czy wilgoci. To, co znamy z wnętrz mieszkalnych czy nawet z zewnętrznych części posesji, zupełnie nie sprawdzi się na wodzie, gdzie panują zupełnie inne warunki atmosferyczne. Lampy nawigacyjne muszą mieć mocne, trwałe żarówki, które poradzą sobie przez wiele godzin nieprzerwanego świecenia. Koniecznie powinny mieć również wysoką klasę wodoszczelności. Oświetlenie na łodzi niejednokrotnie będzie bowiem narażone na działanie wody. W trakcie wybierania lamp nawigacyjnych zwracajmy więc uwagę na ich parametry techniczne, wszystkie atesty i certyfikaty, jakie powinny mieć tego rodzaju produkty, a także na to, jakie są opinie na temat produktów pochodzących od konkretnego producenta.

Technologie LED na łodzi

Zarówno lampy nawigacyjne, jak i inne elementy oświetlenia na łodzi, mogą być wykonane w technologii LED. To rozwiązanie, które pod wieloma względami sprawdza się lepiej niż tradycyjne źródła światła. Oświetlenie LED jest przede wszystkim bardziej sprawne i wydajne, potrzebuje niewielkiej ilości prądu w porównaniu do tradycyjnych lamp. Na jednostkach pływających będzie więc idealnym rozwiązaniem. Warto również podkreślić, że lampy LED są bardziej żywotne niż zwykłe oświetlenie. Produkty pochodzące od dobrych producentów mają czas żywotności określony nawet na 50 tysięcy godzin. Nie ma więc obawy, że lampy nawigacyjne wyposażone w technologię LED będą często się przepalać i wymagać regularnej wymiany żarówek. Wybierając żarówki, oprawy czy profile LED możemy mieć pewność, że jest to oświetlenie sprawdzone, funkcjonalne, bezpieczne i przetestowane nawet w trudnych warunkach.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Lampy nawigacyjne do łodzi – gdzie kupisz najlepsze?

  1. Karol

    Czy ktoś doradzi mi jak oświetlić patio najtańszym kosztem? Znajoma doradzała mi lampy solarne, ale wydaje mi się, że ich światło jest dość słabe. A może polecicie jakiś sprawdzony model?

Odpowiedz