shipyard-3965149_640

Monter budowy statków – jakie są wymagania i gdzie szukać pracy w Nowym Sączu?

Budowanie statków wydaje się bardzo ciekawym zajęciem, więc nic dziwnego, że tak wiele osób, a  dokładniej mówiąc mężczyzn, rozważa pracę właśnie w zawodzie montera. Jakie są stawiane wymagania osobom, które chcą budować statki? Gdzie szukać pracy w zawodzie montera budowy statków, gdy mieszkamy w Nowym Sączu? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym tekście, więc zajrzyj do niego koniecznie!

Monter budowy statków – wymagania

Praca montera budowy statków opiera się na wykonywaniu różnego typu prac i oczywiście mają one bezpośredni związek z budową kadłubów oraz statków. Od osób, które chcą się ubiegać właśnie o taki wakat, nie wymaga się tak wiele, jak by się mogło wydawać. Najważniejsze jest, aby mieć wykształcenie w tym zawodzie. Firmy specjalizujące się w budowaniu statków nie tylko przyjmują do pracy osoby, które mają wykształcenie wyższe w wykonywanym zawodzie, ale również te, które mają wykształcenie zawodowe. Poza tym wymagana jest również umiejętność posługiwania się narzędziami elektrycznymi, jak również wieloma innymi, które są związane z wykonywanymi czynnościami. Idealnemu kandydatowi nieobce spawanie MIG/MAG. Dodatkowym atutem będzie też znajomość rysunku technicznego i isometrycznego.

Monter budowy statków –  gdzie szukać pracy?

Gdzie w takim razie szukać pracy, gdy marzy nam się praca w zawodzie montera budowy statków? Gdzie skierować swoje kroki? Na początek nie zaszkodzi zrobić małego rozeznania w sieci, zwłaszcza że aby sprawdzić, gdzie w sieci jest oferowana GoWork, nawet nie trzeba wychodzić z domu. Jedyne, czego potrzebujemy, to telefonu lub laptopa z dostępem do sieci oraz trochę wolnego czasu. Do swojej dyspozycji mamy oczywiście wyszukiwarkę internetową i wpisanie w polu wyszukiwania frazy „praca monter budowy statków” sprawi, że dowiemy się, gdzie czekają na nas tego typu oferty. Niektóre z nich będą pochodziły z naszego kraju, inne z krajów członkowskich UE, więc przy okazji można porównać poszczególne oferty, warunki pracy, czy nawet wynagrodzenie. Jednak na wyszukiwarce internetowej propozycje się nie kończą, ponieważ pracy w zawodzie montera budowy statków można również szukać na portalach ogłoszeniowych, czy serwisach branżowych. Wystarczy skupić się na tych najlepszych, a nie tylko będzie można określić, jaki zawód nas interesuje, ale również swoje oczekiwania. Wyniki wyszukiwania można filtrować uwzględniając rodzaj umowy, wymiar czasu pracy, czy nawet według wynagrodzenia.

spacer

Odpowiedz