alcohol-beverage-carbonated-158821

Nawadnianie podczas długiego rejsu – dlaczego jest tak istotne?

Dług rejs zawsze jest poważnym sprawdzianem dla naszego organizmu. W takich warunkach najczęściej nie mamy za bardzo dostępu dobrego i urozmaiconego jedzenia. Musimy korzystać z zapasów zarówno żywności, jak i zgromadzonej na pokładzie wody. Dlatego już przed wyjazdem warto zadbać o to, by mieć listę wszystkich niezbędnych zapasów.

Nawadnianie organizmu jest istotne i konieczne w każdych warunkach, tym bardziej w warunkach trudnych i ekstremalnych, jakie panują na morzu. Bardzo często jesteśmy podczas rejsu narażeni na działanie silnego wiatru, a także palącego słońca. Co więcej, w czasie rejsu często zapominamy o regularnym odżywianiu czy nawadnianiu, co może szybko doprowadzić do rozstroju organizmu i osłabienia kondycji. Tymczasem w czasie rejsu trzeba być w pełni sprawnym, mieć dobrą kondycję i doskonale radzić sobie także w trudnych warunkach atmosferycznych czy pokładowych.

Jak zadbać o dobre nawadnianie?

Nawadnianie organizmu powinno być przede wszystkim regularne. Nie da się wody napić na zapas po to, by zgromadziła się ona w tkankach i narządach i mogła być wykorzystana jakiś czas później. Konieczne jest regularne picie wody i to sporych ilości. Człowiek na co dzień potrzebuje około 2 litrów wody, w czasie, gdy temperatury są wysokie, jest to jeszcze więcej. Woda bierze udział praktycznie we wszystkich przemianach metabolicznych w organizmie, utrzymuje tkanki i narządy wewnętrzne w dobrej kondycji, a także dba o nasz wygląd zewnętrzny. Nawodniona skóra jest elastyczna, odżywiona i pełna blasku, jeśli natomiast w naszym organizmie brakuje wody, pierwsze symptomy mogą pojawiać się właśnie na skórze, a także w postaci podkrążonych oczu. Aby nie dopuścić do wielu nieprzyjemnych objawów odwodnienia, należy pić regularnie. Najlepiej, aby była to woda, a nie kawa, herbata czy sztuczne słodkie napoje. Na https://harmonyh2o.com można znaleźć sporo cennych informacji na temat wody, jej właściwości oraz wpływu na nasz organizm.

Woda lepsza niż inne płyny

Specjaliści od zdrowego odżywiania od dawna zalecają, byśmy pili jak najwięcej zwykłej wody. Soki, napoje słodzone nie są dobrym rozwiązaniem dla naszego organizmu. Przede wszystkim są kaloryczne, zawierają puste kalorie, a nie mają praktycznie żadnych wartości odżywczych. Jeśli natomiast pijemy duże ilości kawy, musimy liczyć się z tym, że wypłukujemy z organizmu sporą ilość składników mineralnych, których brak również może osłabiać nasze zdrowie. Warto więc wybierać wodę, ale niekoniecznie tę z kraju. Woda wodociągowa zawiera sporo metali, a także substancji, które są wykorzystywane do jej uzdatniania. Jej regularne picie może powodować chociażby problemy z nerkami. Lepszym rozwiązaniem jest wybieranie zdrowej wody strukturalnej, którą można sobie zrobić samemu w domu, zarówno domowymi sposobami, jak i przy użyciu różnych dostępnych na rynku urządzeń.

spacer

Odpowiedz