biuro rachunkowe krakow

Nowoczesne biuro – jak powinno wyglądać?

Każda branża jest podatna i ostatecznie musi się zmienić. Stale unowocześniająca się technologia, trendy rynkowe i zmiany mentalności pracowników powodują, że wraz z nimi zmieniają się branże wspierające te postępy. Ta zmiana jest równie ważna przy tworzeniu nowoczesnej przestrzeni biurowej. W końcu, gdyby ktoś porównał duże prostokątne drewniane biurka i otwarte przestrzenie biura z lat 70., to bardziej przypominało to biblioteczną przestrzeń do nauki niż biuro.

Nowoczesny wygląd biura – z czego wynikają zmiany?

Jednym z powodów, dla których nastąpiły te zmiany, był wzrost postępu technologicznego, taki jak stale rosnące rozpowszechnienie komputerów, a tym samym zwiększenie infrastruktury wymaganej do okablowania, gusta ludzi w estetyce stale zmieniające się na przestrzeni dziesięcioleci oraz ludzie utrzymujący inny styl pracy i preferencje w porównaniu z poprzednimi, wraz ze zmieniającymi się priorytetami.

Jak stworzyć biuro na miarę czasów?

Przede wszystkim – otwórz swoją przestrzeń biurową. Indywidualne boksy nie są już pożądane, kiedy to od pracowników wymagana jest współpraca, a otwarcie planu biura jest właśnie pierwszym krokiem w kierunku stworzenia nowoczesnego miejsca, w którym pracuje się dobrze i wygodnie.

  • Wprowadź więcej światła. Udowodniono, że naturalne światło sprawia, że  ludzie są szczęśliwsi i bardziej produktywni. Odbywa się to poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na sztuczne oświetlenie tam, gdzie nie jest to konieczne. Oznacza to np. instalowanie szklanych ścianek działowych między pomieszczeniami, w których odbywa się całe życie firmy – od sal konferencyjnych wypełnionych najlepszymi innowacyjnymi pomysłami, po pokoje spotkań, które oferują idealne warunki na poranną kawę z kolegami.
  • Od siedzenia do stania. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych ze współczesnym mocno siedzącym trybem życia, a ciągłe pochylanie się przy biurku w biurze też nie pomaga. Rozwiązaniem jest zainwestowanie w bardziej ergonomiczne krzesła, które mniej obciążają kręgosłup, szyję i ramiona, dzięki czemu Twoi pracownicy mogą pracować dłużej i wydajniej. Innym rozwiązaniem jest zakup biurek z regulacją wysokości, dzięki którym pracownicy mogą wybrać, czy chcą siedzieć, czy stać podczas pracy.
  • Przekształcenie przestrzeni biurowej w markę. Każdy chce mieć jakiś cel w swoim życiu, to daje ludziom motywację do działania. Chcesz, aby Twoi pracownicy czuli podobnie – dlatego musisz sprawić, by Twoje biuro było niezapomniane. Zastanów się nad stworzeniem jasnego lub ciemnego motywu estetycznego, spokojnego lub energicznego, w zależności od tego, na czym koncentruje się Twoja firma. Inspirację znajdziesz tutaj: https://www.cbre.pl.

Krótko mówiąc, to tylko przykładowa lista tego, co możesz zrobić, aby zmodernizować swoją przestrzeń biurową. Istnieje wiele innych wskazówek i rozwiązań, które możesz zastosować, ale przede wszystkim ważne jest, aby pamiętać, że modernizacja biura nie jest jedynie kwestią tego, czy przestrzeń wygląda ładnie i nowocześnie, ale chodzi równie mocno o morale pracowników i ich skuteczność wykonywania codziennych obowiązków. To musi się ze sobą ściśle wiązać.

spacer

Odpowiedz