Sanok kajaki

Odkryj Bieszczady – czyli kajaki, Sanok i natura wokół Ciebie

Spływy kajakowe to niesamowita przygoda, szczególnie kiedy można płynąć wraz z paczką znajomych, czy ukochaną osobą. Jeśli szukasz sposobu na miłe i aktywne spędzenie czas na świeżym powietrzu w otoczeniu magicznej zieleni i hipnotyzujących zwierząt, to kajaki w Sanoku są właśnie tym, czego szukasz.

Kajaki – Sanok w innym wydaniu

Niewiele osób myśli o Bieszczadach w kontekście spływów kajakowych, a jednak jest to jeden ze sposobów odkrywania tej pięknej okolicy, jak również często pomijanego Sanoku. Sanok to miasto w województwie podkarpacki, które potocznie nazywane jest bramą wjazdową w Bieszczady. Nic więc dziwnego, że niewiele osób decyduje się na zwiedzanie Sanoka, za wyjątkiem deszczowych dni, utrudniających zdobywanie szczytów bieszczadzkich. W Sanoku znajdziemy zamek królewski, który jest siedzibą muzeum, a w nim ogromną kolekcję dzieł Zdzisława Beksińskiego. Autor fascynujących, a jednocześnie przerażających obrazów pochodził z Sanoka, a w jego rodzinnym mieście oprócz jego twórczości znajdziemy także szczegółowo odtworzoną pracownię artysty. Wybierając się w Bieszczady warto nie tylko zajrzeć do Sanoka dla atrakcji historycznych i artystycznych, ale również dla spływów kajakowych. Sanok leży nad rzeką San i to tutaj rozpoczyna się wiele tras kajakowych.

Sanok, kajaki i San

Poznawanie Bieszczad z kajaka warto zacząć w Sanoku, skąd możemy popłynąć np. 24-kilometrową trasą do miejscowości Lesko. Trasa ta przebiega przez środkowy odcinek rzeki San i przy planowaniu tego spływu, należy uwzględnić, że jest on możliwy jedynie w okolicach kwietnia-czerwca, gdy rzeka ma odpowiedni poziom wody. Firmy organizujące spływy w Sanok kajaki udzielają na bieżąco takich informacji i to tam najlepiej zacząć planowanie naszej przygody. Nie warto decydować się na spływ kajakowy samodzielnie, gdyż może się okazać, że woda będzie miała zbyt wysoki poziom, co może być bardzo niebezpieczne.

Sanok kajki – czy to bezpieczne?

Wiele osób obawia się spływu kajakowego w okolicach Bieszczad, bojąc się, że są to górskie okolice, co przełoży się na bardzo mocny i nieprzewidywalny nurt. Na pewno, wymaga więcej doświadczenia niż spływ nizinny, jednak istnieje wiele tras na Sanie, które są dostępne dla każdego. Spływy na Sanie to większości trasy rekreacyjne, co oznacza, że nadadzą się idealnie dla odpoczynku, podczas gdy nurt zrobi swoje. Podczas pływania w Sanok kajaki pod mostami warto trzymać się środka rzeki, ale trzymać odstęp od konstrukcji mostowych. Rzeka jest szybsza niż w przypadku tej na nizinie oraz łatwiej o niekontrolowane przyśpieszenia nurtu, co dodaje prędkości i wrażeń. Dodatkowo rzeka San nie jest głęboka, w najgłębszy fragment rzeki ma 2 metry, co sprawia, że nawet jeśli nie pływamy za dobrze, to na spływie sobie poradzimy. Nie warto rezygnować z tej przygody ze względu na niski poziom formy, wieku, czy kondycji.

Dzika przyroda, Sanok, kajaki i góry

Pływanie kajakiem po dolinie Sano to również możliwość oglądania malowniczych widoków. Liczne trasy kajakowe pozwalają nie tylko podziwiać piękne lasy, krzewy, czy ledwie dostrzegalne zwierzęta, ale również ruiny zamków, skałki, czy rezerwaty. Dla fanów krajobrazów górskich spływ z Sanoku kajakiem będzie idealną wycieczką, ponieważ jest to okazja do podziwiania np. Gór Słonnych w otoczeniu bujnej zieleni. Brzegi rzeki są bardzo dzikie, pełne wielkich krzaków i zarośli, a z wody chętnie wyskakują górskie pstrągi.

Sanok kajaki – oferty spływów

W internecie łatwo znaleźć oferty spływów Sanok kajaki na trasach kilkugodzinnych, ale również dwudniowych z klimatycznym noclegiem pod namiotem i ogniskiem. Gratka dla fanów aktywnej turystyki na łonie natury, ale również niesamowite przeżycia dla osób, które po raz pierwszy decydują się na kajakową przygodę. Dla wszystkich niepewnych kajaków, warto wybrać ofertę z instruktorem i ratownikiem, którzy uczestniczą w spływie i służą pomocą na każdym momencie podróży, a przed wyruszeniem wytłumaczą trasę oraz pomogą w doborze wypożyczanego sprzętu.

 

spacer

Odpowiedz