pexels-pixabay-261651

Postaw na PANS i akademickie miasto Krosno – wybierz dziedzinę nauki zgodną z ambicjami!

Przepisy ustawy o szkolnictwie wyższym dały KPU prawo do zmiany na PANS i stało się to dnia 1.01.2023 r. Od tego momentu Krosno stało się miastem akademickim, a Akademia Nauk Stosowanych zachęca przyszłych studentów w swoje progi. Czy jest to ciekawa opcja wykształcenia również dla Ciebie? Sprawdźmy!

Czym się interesujesz?

Bardziej do sztuki czy do nauki? Te obszary rozgałęziają się na różne dziedziny i ostatecznie studia i ścieżki kariery. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jakie są Twoje zainteresowania, aby mieć pewność, że wybierzesz na PANS kierunek, którego będziesz się uczyć z przyjemnością. Wypisz kierunki związane z twoimi zainteresowaniami i wizualizuj swoją przyszłą naukę i pracę w tych dziedzinach.

Rozważ najważniejsze czynniki

Studia wyższe obejmują wiele czynników. Najpierw musisz zidentyfikować kluczowe czynniki, które są związane z Tobą jako osobą:

• Pieniądze: Ile jesteś skłonny wydać?
• Czas trwania: Jak długo chcesz kontynuować naukę?
• Temat: Który kurs zapewni Ci umiejętności, których zawsze chciałeś się nauczyć?
• Zatrudnialność: Czy ten kurs przyczyni się do Twojego zatrudnienia i rozwoju kariery?

Na świecie jest wiele krajów, które oferują wybitne kwalifikacje akademickie. Lepiej jednak wybrać polski wariant, który oferuje różne staże i możliwości pracy, aby ułatwić Ci przyszłe poszukiwanie pracy. Studia w obcym kraju narażają Cię na nowe doświadczenia, takie jak nauka nowego języka, kultury, poznawanie nowych przyjaciół i inne podejście do życia. Jednak mimo że te możliwości studiowania za granicą są atrakcyjne, warto rozważyć również studiowanie w Polsce – z Krosnem na miejscu pierwszym.

Przeprowadź badania i odrób pracę domową

Kiedy już to opanujesz, powinieneś mieć już na uwadze kilka uczelni – tak dla porównania. Teraz czas na dokładne badania. Zdecyduj, którą drogą chcesz podążać. Wychowanie fizyczne, nauka wczesnoszkolna czy filologia? Oto możliwe opcje nauki, które możesz podjąć jako absolwent szkoły średniej na studiach w PANS przygotowujących do zawodu nauczyciela.

Możesz łatwo znaleźć szczegółowe informacje na temat konkretnych kierunków na stronie krośnieńskiej uczelni, takie jak wymagania i wiele więcej. Przejdź do naszych przewodników tematycznych, aby uzyskać więcej informacji. Warto też wziąć udział w dniach otwartych i targach edukacyjnych. Wydarzenia te są najlepszą platformą do nawiązania indywidualnego kontaktu, podczas którego można dowiedzieć się wszystkiego o uczelni.

Wygoogluj swoje zmartwienia

„Google może przywrócić 100 000 odpowiedzi”. Wszystko jest dostępne online. W przypadku prostych i bezpośrednich zapytań odpowiedzi są na wyciągnięcie ręki, więc wykorzystaj je w pełni! Jednak przede wszystkim nadaj priorytet temu, co jest dla Ciebie ważne. Staraj się trzymać swojej decyzji i nie zmieniaj swoich wyborów. Wypisz trzy najlepsze kierunki, które chciałbyś studiować, i porównaj je z różnymi zmiennymi.

Potrzeba czasu, zanim ostatecznie wybierzesz – ale wiedz, że PANS to kierunek, którym warto się zainteresować.

spacer

Odpowiedz