pexels-photo-273886

Reklama na żaglach? Co warto umieścić na swojej łodzi?

Żeglarstwo jest obecnie bardzo popularnym i przyjemnym hobby, z którego korzystają osoby lubiące aktywny wypoczynek, przygodę i przebywanie na wodzie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to aktywność dosyć droga, wymagająca sporych nakładów finansowych. Warto więc poszukać możliwości choć częściowego zredukowania kosztów wypoczynku na wodzie. Jak to zrobić? Jest kilka ciekawych możliwości.

Jachty żaglowe są doskonałym nośnikiem przekazów reklamowych. Przede wszystkim dlatego, że takie przekazy są zauważalne. Na wodzie mamy ograniczoną liczbę reklamowych bodźców w porównaniu chociażby do przestrzeni miejskiej, w której plakaty, billboardy i inne formy reklamy zewnętrznej atakują nas na każdym kroku. W przypadku jezior czy morza przestrzeń jest zdecydowanie wolna od takich elementów reklamowych, przez co reklama umieszczona na jachtach, a w szczególności na żaglach jest nie tylko bardziej widoczna, ale również o wiele łatwiejsza do zapamiętania.

Na żaglach warto reklamować własną działalność

Na żaglach można umieścić praktycznie każdy przekaz reklamowy, na którym możemy zarobić. W poszukiwaniu inspiracji, jak wykorzystać jacht do zarabiania na reklamie, warto zajrzeć na dobre portale marketingowe, w których znajduje się sporo informacji na temat najskuteczniejszych obecnie form reklamy oraz narzędzie marketingowych, które warto wykorzystywać w praktyce. Jeśli prowadzimy własny biznes, na jachcie możemy umieścić jego logo lub elementy identyfikacji wizualnej. To dobra firma darmowej reklamy, za którą praktycznie nie będziemy musieli nic płacić. Im większy żagiel, tym więcej możliwości w tym zakresie. Reklamę można również bez problemu umieścić na kadłubie łodzi. Będzie zauważalna nie tylko podczas żeglowania po wodzie, ale również w portach, gdy żagle są zwinięte i umieszczone na nich reklamy są po prostu niewidoczne.

Zarabianie na reklamie

opakowanie okolicznościoweJeśli nie chcemy na łodzi reklamować własnej działalności, dobrym rozwiązaniem jest znalezienie firmy, która będzie zainteresowana taką formą promocji i reklamy zewnętrznej. Na wstępie warto uderzyć do firm działających w branży żeglarskiej i zbliżonej. Takie firmy mogą być żywo zainteresowane reklamą, gdyż będzie ona trafiała do odbiorców, którzy są jednocześnie grupą docelową. Wszyscy żeglarze mają bowiem dosyć zbliżone potrzeby, jeśli chodzi o zakupy sprzętu, akcesoriów czy odzieży żeglarskiej. Oczywiście, reklamy na żaglach nie umieszczamy za darmo. Powinniśmy pobierać za to stosowną opłatę, uzależnioną od wielu czynników. Kwestie opłat i rozliczeń warto skonsultować w profesjonalnym księgowym czy firmą rachunkową, aby mieć pewność, że wszystko będzie odbywało się zgodnie z prawem i aktualnie obowiązującymi przepisami. Choć z takimi formalnościami jest nieco zachodu, i tak są one bardzo korzystne, gdyż pozwalają na zdobycie stabilnych środków finansowych, które umożliwią zredukowanie finansowania jachtu z własnej kieszeni.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Reklama na żaglach? Co warto umieścić na swojej łodzi?

  1. Boryna

    Jeśli planujecie zacząć jakiś własny biznes i nie wiecie za bardzo, jak poruszać się w biznesie, polecam https://www.bizneslevelup.pl. Znalazłam tu sporo ciekawych porad, wiadomości i ważnych informacji, dzięki którym krok po kroku wiedziałam, jak wystartować z własną firmą, co i gdzie załatwić i o czym nie zapomnieć. Dopiero zaczynam własną działalność, ale czuję się o wiele pewniej i spokojniej, gdy mam już jakąś wiedzę w tym temacie. Naprawdę polecam korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji.

Odpowiedz