stefan-hiienurm-hIFcN9o-ctA-unsplash

Sezon zimowy na łodzi – jak przygotowują się do niego żeglarze?

Wielu żeglarzy to prawdziwi pasjonaci, dla których kiepska pogoda nie jest przeszkodą w realizowaniu swoich pasji na wodzie. Warto jednak szukać rozwiązań, dzięki którym pobyt na łodzi w czasie wczesnej wiosny czy późnej jesieni będzie komfortowy.

druk na metalizieŻeglarze słyną ze sporej wytrzymałości, jeśli chodzi o niesprzyjające warunki pogodowe. Jednak także oni potrzebują w łodzi ogrzewania, szczególnie wtedy, gdy korzystają z niej przez cały rok, także w sezonie zimowym. Niektórzy korzystają z urządzeń elektrycznych, do których podpinają się w czasie postojów w porcie. Można wtedy mieć ciepło w łódce, co pozwala na wygodne i przytulne spędzenie nocy. W ciągu dnia jednak jest chłodno, gdyż łódź nie posiada ogrzewania. Dobrą alternatywą są również urządzenia elektryczne, które można zainstalować w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi. Pozwoli to na posiadanie ciepłej łodzi bez zawijania do portu. Warto natomiast uważać z rozwiązaniami, które wymagają spalania jakiegokolwiek paliwa na jachcie. Zwykle kabinę zamyka się szczelnie, aby ciepło nie uciekało. A to oznacza, że niektóre rozwiązania będą na jachcie po prostu niebezpieczne. Wybór opcji grzewczych na łodzi jest spory, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż możliwości, jakie mamy na lądzie w budynkach.

Funkcjonalne pompy ciepła

Wśród rozwiązań grzewczych, które w budynkach różnego przeznaczenia świetnie się sprawdzają, warto wymienić pompy ciepła. To instalacje, które wykorzystują odnawialne źródła energii, korzystają bowiem z ciepła z gruntu, powietrza lub wody. Takie rozwiązania nie wymagają dostarczania żadnego paliwa, co oznacza, że są tanie w eksploatacji, a jednocześnie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Nie generują spalin, które zanieczyszczają powietrze. Pompy ciepła są sporą inwestycją, na początek trzeba wydać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to jednak wydatek, który szybko się zwraca w postaci oszczędności na ogrzewaniu. Po latach zwracania mamy natomiast niemal darmowy system grzewczy, który świetnie sprawdza się w budynkach mieszkalnych i nie tylko.

Wygodne w obsłudze piece na pellet

Nowoczesnym, ekologicznym rozwiązaniem grzewczym są również piece na pellet, które cieszą się dużą popularnością wśród osób szukających dobrego, niedrogiego i bezpiecznego dla środowiska ogrzewania. Piece są urządzeniami świetnie zaprojektowanymi, wykonanymi z wysokiej jakości komponentów. Zapewniają bezproblemową obsługę, a jednocześnie są bardzo tanie i wydajne w czasie eksploatacji. Ich paliwem jest drewniany pellet, który można kupić w dużych opakowania. Spala się on niemal w całości, dzięki czemu nie wypuszcza szkodliwych substancji do atmosfery. Dużą zaletą pelletu jest również jego naturalność, nie zawiera żadnych sztucznych, toksycznych składników. Piece na pellet należą do urządzeń niskoemisyjnych, a więc takich, które są obecnie szczególnie dobrym rozwiązaniem grzewczym.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Sezon zimowy na łodzi – jak przygotowują się do niego żeglarze?

  1. Janek

    Taśmy do drukarek tekstylnych warto kupować u sprawdzonych sprzedawców. Ja znalazłam takiego na https://lagraf.com.pl/tasmy-nylonowe-i-tasmy-satynowe/. Firma ma ogromny wybór, bardzo dobre ceny, a jednocześnie można liczyć na profesjonalne doradztwo, jeśli nie wiecie, co konkretnie wybrać. Sprawdziłam i szczerze polecam wszystkie produkty.

Odpowiedz