IMG_20100812-110220-2085

Słońce, wakacje nad morzem i sportowy samochód – jak znaleźć ten wymarzony?

Samochody sportowe są drogie, więc upewnij się, że wydasz swoje pieniądze na odpowiedni model dla Ciebie, korzystając z naszego przewodnika oraz informacji, jakie znajdziesz na portalu hothatche.pl. Wysokowydajne super samochody mogą być zachęcającą perspektywą – zarówno do jazdy, jak i do posiadania – ale jest tutaj dużo więcej do rozważanie przed zakupem. Nasz przewodnik po zakupie samochodu sportowego pomoże Ci zdecydować, który model najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i sprawdzi się na trasie, także tej kierującej na wakacje!

Kabriolet czy coupe?

Wiele samochodów sportowych oferowanych jest w dwóch różnych stylach nadwozia: coupe z zamkniętym dachem lub kabriolet z otwartym dachem. To, na który się ostatecznie zdecydujesz, jest oczywiście kwestią gustu, ale osoby poszukujące słońca w samochodzie (czyt. stawiające na kabriolet) powinny mieć świadomość, że bezpieczeństwo pojazdu nie jest na ogół tak wysokie, jak w przypadku zadaszonego sportowego samochodu.

Jeśli chcesz jechać z opuszczonym dachem, jednym z rozwiązań może być wybór samochodu sportowego z wysuwanym metalowym dachem, takim jak BMW Z4 lub Mercedes-Benz SLC. Jednak pojemność bagażowa jest zwykle drastycznie zmniejszona, gdy dach jest złożony, co może wymusić wybór między przenoszeniem bagażu lub wiatrem we włosach – skoro planujesz wyjazd nad morze w tym samochodzie jest to zdecydowanie rzecz ważna do przemyślenia.

Czy samochód sportowy będzie pasował do Twojego stylu życia?

To kluczowe pytanie. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał korzystać z samochodu do przewozu cotygodniowego sklepu lub transportu więcej niż dwóch osób, samochód sportowy prawie na pewno nie będzie pasował do rachunku. Chociaż istnieją czteromiejscowe coupe i kabriolety, zwykle nie oferują tego samego rodzaju przestrzeni na nogi, miejsca na głowę i bagażnika, jak zwykły hatchback lub sedan.

Nawet jeśli kupujesz drugi lub trzeci samochód dla swojego gospodarstwa domowego, aby uzupełnić codzienne potrzeby transportowe, rozważ wszystkie praktyczne problemy związane z posiadaniem samochodu sportowego przed podjęciem tej decyzji.

Oprócz miejsca na bagaż, wchodzenie i wychodzenie, przestrzeń wewnętrzna, widoczność, pozycja kierowcy i komfort siedzenia mogą być bardzo, bardzo różne od tego, do czego jesteś przyzwyczajony. Sama moc i wydajność niektórych samochodów sportowych może również wymagać pewnej aklimatyzacji, a wiele z nich jest o wiele większa niż to, co oferuje zwykły samochód.

Upewnij się, że możesz sobie na to pozwolić

Samochody sportowe tak jak powiedzieliśmy – są drogie. Nie tylko są drogie w zakupie, ale i koszty eksploatacji mogą być astronomiczne: zużycie paliwa, podatki, serwis, części, a zwłaszcza koszty ubezpieczenia są często znacznie wyższe. Nasza rada to ostrożne zrobienie wszystkich rachunków, zanim kupisz jeden z takich samochodów. Tutaj zdecydowanie mądrzej jest pójść za swoją głową, a nie sercem. Istotne jest również wybranie odpowiednich opcji.

Kiedy rozważysz to wszystko jest większa szansa, że wybierzesz na 100% dobrze!

spacer

Odpowiedz