Auto-Transport-Terminals-1024x627

Transport morski samochodów używanych – jakich opłat powinieneś się spodziewać?

Zdecydowałeś się na zakup samochodu za granicą i teraz zastanawiasz się jaki jego transport będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Wielu z nas decyduje się na korzystanie z lawety lub samodzielne przewiezienie auta, w momencie gdy posiadamy tablice wyjazdowe. Istnieje również trzecia możliwość, która nie jest tak popularna. Jest to transport morski, który za pomocą różnego typu statków pozwala nam przewieźć zakupiony przez nas pojazd.

Tak jak inne rodzaje transportu wymaga on odpowiedniej opłaty, jednak często jest to jedyny możliwy sposób transportu z jakiego możemy skorzystać. Aby dokładnie dowiedzieć się jakich kosztów możemy się spodziewać powinniśmy sprawdzić ofertę naszego przewoźnika. Cena w dużej mierze zależeć będzie od miejsca, w którego chcesz przetransportować auto oraz od jego wagi. Istnieją odpowiednie kalkulatory, które pozwalają nam samodzielnie policzyć cenę przewozu jakiej powinniśmy się spodziewać. Jednak pewniejszym źródłem informacji będzie samodzielna rozmowa z pracownikami firmy przewozowej, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu będą mogli w sposób profesjonalny obliczyć cenę przewozu.

Dokładne zapoznanie się z cenami przed dokonaniem wyboru przewoźnika możemy pozwolić nam na dodatkowe oszczędności, ponieważ będziemy mogli wybrać tą firmę, która zaoferuje nam najlepszą cenę. Niestety obecnie transport morski jest rzadko wykorzystywany przez Polaków, przyczyną tego jest fakt, iż decydujemy się na sprowadzanie aut, głownie z Niemiec. Tam łatwiej przewieźć jest auto drogą lądową.

Więcej o holowaniu pojazdów znajdziesz tutaj: AUTO POMOC ŚWIECKO

Kiedy powinniśmy korzystać z transportu morskiego?

Jeśli chcemy sprowadzić samochód używany z Anglii, Stanów Zjednoczonych oraz Chin. Tam możemy zakupić niedrogie samochody, w naprawdę dobrym stanie, które często jakością przewyższą te, które spotykamy w komisach samochodowych. Jednak wiąże się to z większymi problemami z ich transportem. Warto w czasie sprowadzania takiego auta skorzystać z pomocy osób, które wcześniej zajmowały się już taką działalnością, ponieważ ich dobre rady oraz doświadczenie mogą ułatwić nam całe zadanie związane z transportem morskim i wszystkimi opłatami.

Pomocy takiej można szukać nawet w komisach, które często sprawdzają auta właśnie w ten sposób. Być może zechcą oni podzielić się informacjami, na temat załatwiania wszystkich formalności związanych z tą drogą transportu. Można zapytać również pośredników zajmujących się głównie tą dziedziną motoryzacji, którzy być może zajmą się za Ciebie całą sytuacją.
Pamiętajmy, że transport morski wiążę się z dużymi kosztami, jednak często jest jedynym możliwym dla nas rozwiązaniem. Zanim jednak dokonamy zakupu auta w miejscach, z których nie można sprowadzić samochodu drogą lądową dobrze zastanówmy się nad tym, czy nie będzie to dla nas zbyt problematyczna inwestycja i czy łatwiejszym rozwiązaniem nie będzie zakup auta w innej części Europy lub świata. Pamiętaj, że bardzo ważne jest zaplanowanie i organizacja całego przedsięwzięcia, która pozwoli Ci na ostateczne powodzenie zakupu i transportu pojazdu.

Pomoc w opracowaniu artykułów uzyskaliśmy od firmy zajmującej się skupem samochodów, więcej na stronie http://warszawa-skupsamochodow.pl/skup-samochod%C3%B3w-u%C5%BCywanych-warszawa.html

 

komputer przemysłowy

spacer

2 comments on “Transport morski samochodów używanych – jakich opłat powinieneś się spodziewać?

  1. Marek

    No, na takich statkach jest pewnie priorytetem zorganizowanie przestrzeni tak, aby weszło jak najwięcej samochodów. Jeśli ktoś to źle rozlokuje, załadunek może przynieść straty. A to wcale nie jest korzystne.Aby załadować odpowiednią ilość samochodów, potrzebna jest odpowiednia przestrzeń. Jednak są na statkach pomieszczenia, w których pracę mógłby znaleźć projektant wnętrz, np. projektant wnętrz Jasło. Bez jego pomocy ta mała przestrzeń jaką są np. kajuty, byłaby niesprzyjająca, a pasażerowie nie byliby zbyt zadowoleni.

Odpowiedz