ferry-boat-123059_640

Sprowadzasz samochód drogą morską? Zaplanuj wcześniej transport

Kupno samochodu to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które na polskim rynku nie znajdują nic dla siebie i decydują się na zakup auta za granicą i sprowadzenie go do Polski. Najczęściej decydujemy się na sprowadzanie samochodów z krajów ościennych, między innymi z Niemiec. Nie brakuje też jednak kupujących, którzy sprowadzają auta zza oceanu, przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych.

Sprowadzanie samochodu drogą morską jest z pewnością o wiele bardziej kosztowne niż kupno auta w Polsce czy nawet w innych krajach europejskich. Jednak wielu kierowcom zależy na aucie wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju i sprawdzonym na trudnych, amerykańskich drogach. Decydują się więc na sprowadzenie auta z USA czy innych zamorskich krajów. Warto wtedy zadbać o załatwienie wszystkich niezbędnych formalności oraz zaplanować przewóz drogą morską.

Najlepiej kupować osobiście

Sprowadzanie samochodu najlepiej sprawdza się, gdy osobiście jedziemy po auto i przywozimy je do siebie pod dom. Jednak w przypadku osób kupujących auto w USA znacznie podwyższa to koszty całej transakcji. Dlatego wielu kierowców decyduje się na skorzystanie z ofert pośredników oraz osób, które mieszkają w Stanach i są w stanie załatwić na miejscu wszystkie formalności. Auta zza oceanu sprowadzane są statkami, dlatego warto dopilnować, by transport drogą morską odbył się szybko i bezproblemowo. Warto wybrać taki transport, który jak najszybciej pojawi się w naszym kraju. Dzięki temu będzie można bardzo szybko cieszyć się nowym samochodem. Niestety, im szybszy transport, tym wyższe koszty będą przywiezienia auta do Polski. Zanim więc zdecydujemy się na zakup samochodu z USA, warto na spokojnie usiąść i zrobić dokładny kosztorys całego przebiegu transakcji. Może się bowiem okazać, że koszt zakupu auta to jedno, a wszelkie koszty dodatkowe sprawią, że nasz samochód ostatecznie będzie kosztował nawet dwa razy tyle lub jeszcze więcej.

A co ze starym autem?

pokrowce szyte na miarę sklep internetowyOsoby, które decydują się na sprowadzanie samochodów zza granicy, to najczęściej doświadczeni kierowcy, którzy znają swoje potrzeby i wiedzą, czego oczekują od własnych czterech kółek. Przed kupnem sprowadzanego auta zapewne jeżdżą jakimś innym pojazdem, który po zakupie trafi do sprzedaży. Aby szybko sprzedać samochód i uzyskać dodatkowe środki, które na pewno przydadzą się do sprowadzenia samochodu zza granicy, warto skorzystać z opcji skupu samochodu. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy mieć dodatkową gotówkę praktycznie od ręki bez długiego czekania na klientów. Sprawdzony skup aut Toruń bądź podobne firmy działające w innych miastach pozwalają sprzedać auto dosłownie tego samego dnia, w którym umówimy się z przedstawicielem firmy. Zanim jednak wybierzemy konkretny skup, dobrze jest przejrzeć oferty co najmniej kilku firm działających w okolicy. Różnice w poziomie obsługi, a także w wysokości kwoty, jaką możemy dostać za nasze auto, mogą być bowiem naprawdę spore i znaczące.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Sprowadzasz samochód drogą morską? Zaplanuj wcześniej transport

Odpowiedz