paper-2471609_960_720

Twoje dziecko nabyło kurzajek podczas rejsu? Zapraszamy do lektury!

Czym są kurzajki u dzieci? Kurzajki na skórze to nieszkodliwe narośla. Są spowodowane przez wirusa. Brodawki mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała i na inne osoby.

Co powoduje kurzajki skórne u dziecka? Kurzajki są wywoływane przez rodzaj wirusa brodawczaka ludzkiego. Różne rodzaje brodawek są wywoływane przez różne typy wirusa brodawczaka.

Które dzieci są narażone na kurzajki?

Kurzajki występują częściej u dzieci niż u dorosłych, ale mogą się zdarzyć w każdym wieku. Osoba jest bardziej narażona na kurzaki, jeśli ma jedno z tych warunków:

  • Bliski kontakt z kimś, kto ma kurzajki
  • Słaby układ odpornościowy

Jakie są objawy kurzajek skórnych u dziecka?

endokrynolodzy gdyniaKurzajki zwykle nie są bolesne, z wyjątkiem sytuacji, gdy ktoś znajduje się na dnie stopy. Istnieje wiele różnych rodzajów kurzajek. Każda z nich wygląda inaczej. Rodzaje kurzajek i ich objawy obejmują:

Kurzajki, które się spotyka najczęściej zwykle mają szorstką powierzchnię. Są szaro-żółte lub brązowe. Mogą znajdować się na palcach, łokciach, kolanach lub twarzy.

Kurzajki podeszwowe i dłoniowe. Rosną na podeszwach stóp lub dłoni. Kurzajki tego typu mogą być bolesne.

Płaskie kurzajki. Są to małe, gładkie wzrosty. Najczęściej pojawiają się na twarzach dzieci.

Kurzajki nitkowate. Są to małe, długie, wąskie przyrosty. Zwykle pojawiają się na powiekach, wargach, twarzy lub szyi.

Kurzajki okołopłciowe. Pojawiają się one jako pogrubiona skóra wokół paznokci. Mogą powodować bolesne pęknięcia na skórze (pęknięcia).

Kurzajki lantarowe – ten stan występuje, gdy wirus dostaje się do organizmu przez skaleczenia lub pęknięcia w skórze i powoduje narastanie nienowotworowych narośli na podeszwach stóp. Nie są niebezpieczne, ale mogą być bolesne i odporne na leczenie.

Jak diagnozuje się kurzajki skórne u dziecka?

Lekarz zapewni dziecku badanie lekarskie. Pracownik służby zdrowia zwykle diagnozuje kurzajki na podstawie ich wyglądu. Może on użyć małego ostrza do zeskrobania górnych warstw. Pod górnymi warstwami mogą znajdować się czarne kropki. Są to małe naczynia krwionośne, które skrzepły. Pracownik opieki zdrowotnej Twojego dziecka może zalecić dziecku wizytę u specjalisty ds. Skóry (dermatologa). Dermatolog może wykonać biopsję, chociaż nie jest to często wykonywane. Bardzo niewielka ilość brodawki jest pobierana i wysyłana do laboratorium w celu zbadania.

Jak leczy się kurzajki skórne u dziecka?

Większość kurzajek ustępuje po tygodniach lub miesiącach bez leczenia. Często można często leczyć za pomocą produktów dostępnych bez recepty, jak maść z glistnika. Leczenie kurzajek zależy od tego jak długo są na miejscu, gdzie są na ciele, jakiego rodzaju są to brodawki oraz ile z nich rośnie.

Niektóre metody leczenia mogą powodować ból i pieczenie w leczonym obszarze. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, które leczenie spowodowałoby najmniejszy ból i działałoby najlepiej dla twojego dziecka. To pozwoli dobrać najlepszą możliwą metodę.

spacer

Odpowiedz