barrel_roof

W jaki sposób zabezpieczyć łódź na przystani?

Coraz więcej pasjonatów żeglarstwa decyduje się na zakup własnej łodzi, dzięki czemu mogą cieszyć się ulubioną aktywnością na wodzie za każdym razem, gdy mają na to ochotę. Trzeba jednak pamiętać, że łódź to dosyć drogie hobby i warto zabezpieczyć je przed kradzieżą czy zniszczeniem. W tym celu trzeba zadbać o bezpieczeństwo naszego mienia wtedy, gdy znajduje się ono na przystani.

Choć łodzie w sezonie wiosenno-letnim znajdują się na wodzie, przez pozostałą część roku najczęściej stoją na lądzie w hangarach lub na otwartej przestrzeni. Zabezpieczenie łodzi latem polega na dokładnym zamykaniu wszystkich pomieszczeń oraz na właściwym cumowaniu. Warto zadbać o to, by na łódkę trudno było wejść. Niestety, doświadczenie pokazuje, że łodzie są częstym łupem złodziei. Szczególnie takie, które mają dużą wartość i można je szybko sprzedać.

Łódki z portu raczej nikt nie ukradnie

Poza sezonem, gdy łódź stoi na lądzie, warto zadbać o jej właściwe ogrodzenie i ochronę przed kradzieżą. Na https://tregor.pl można znaleźć szeroki wybór materiałów ogrodzeniowych, spośród których bez problemu znajdziemy takie, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Wielu żeglarzy trzyma łodzie na zamkniętym terenie w różnego rodzaju portach i marinach. W takiej sytuacji nie muszą się oni za bardzo martwić o bezpieczeństwo swoich łódek. Porty i przystanie są zwykle bardzo dobrze strzeżone, ogrodzone, wyposażone w systemy alarmowe i pilnowane przez stróżów przez całą dobę. Oczywiście, także i takie zabezpieczenia czasem można obejść, jednak jest ich tak dużo, że najczęściej właściciele łódek mogą spać spokojnie i nie muszą się bać, że jacht czy motorówka w sezonie zimowym przypadkiem zmienią właściciela.

Stabilna, lekka i poręczna siatka

Często jednak bywa tak, że właściciele żaglówek czy motorówek dzierżawią czy wynajmują niewielką działkę, na której stawiają swoje łodzie. Pół biedy, gdy na takim terenie znajduje się zamykany hangar. Wtedy wystarczy zainwestować w dobrą kłódkę i można mieć pewność, że łódka będzie bezpieczna. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy łódź całą zimę spędza na świeżym powietrzu i otwartej przestrzeni. Wtedy warto dobrze ogrodzić teren. Im jacht jest więcej warty, tym więcej uwagi należy poświęcić zabezpieczeniu terenu. Dobrym rozwiązaniem może być lekkie i poręczne ogrodzenie w siatki, które w razie potrzeby można szybko i sprawnie zdemontować. Nowoczesne ogrodzenia siatkowe są bardzo wytrzymałe, solidne i niezawodne – w zupełności nie przypominają dawnych ogrodzeń, które łatwo było przeciąć i sforsować. Siatkę można zamówić na dowolny wymiar, można też ogrodzić nią trudną i niezbyt symetryczną przestrzeń. Za każdym razem spełni swoje zadanie w stu procentach. Oczywiście, pod warunkiem, że będziemy kupować materiały wyłącznie u sprawdzonych producentów, którzy cieszą się dużą renomą na rynku.

spacer

Odpowiedz