wellness-1021131_640

Wizyta w gabinecie odnowy biologicznej – z jakiego zabiegu warto skorzystać po upalnych wakacjach?

Wakacyjny wypoczynek pozwala naładować baterie, zrelaksować się, spędzić czas z dala od domu, często w gorących klimatach pod palmami. Po wakacjach pozostają nam zazwyczaj wspaniałe wspomnienia, ale również problemy ze skórą. Spalona słońcem, zniszczona przez wiatr i morską wodę może wymagać specjalnej troski i regeneracji. Po powrocie z urlopu warto więc wybrać się do salonu odnowy biologicznej.

Kilkanaście dni na urlopie w ciepłych krajach może znacznie osłabić kondycję i kiepsko wpłynąć na wygląd skóry. Przede wszystkim, szkodliwe jest nadmierne opalanie, które powoduje, że nasza skóra szybciej się starzeje, gdyż uwalniają się w niej wolne rodniki wpływające na powstawanie zmarszczek. Co więcej, skóra po wakacjach jest również mocno wysuszona, pozbawiona nawilżenia, a także substancji odżywczych. Często bywa szara i pozbawiona blasku, wymaga dodatkowego oczyszczenia, a także dostarczenia najważniejszych substancji wpływających na jej jędrność i elastyczność. Wizyta w gabinecie odnowy biologicznej z pewnością pomoże uporać się z problemami z cerą, a także pozwoli na dostarczenie jej dokładnie tego, czego aktualnie potrzebuje.

Przede wszystkim nawilżenie i odżywienie

W salonie odnowy biologicznej warto postawić po wakacjach na zabiegi, które mają działanie nawilżające oraz regenerujące i odżywcze. Dobrym rozwiązaniem będą peelingi chemiczne lub mechaniczne, które pozwolą na usunięcie zrogowaciałego, zniszczonego naskórka. Dzięki temu od razu skóra odzyska blask i będzie lepiej się prezentowała. Ciekawą i sprawdzoną opcją jest również mezoterapia, która dostarcza skórze specjalny koktajl odżywczy i pobudza ja do regeneracji i intensywnej odnowy. Po zabiegu mezoterapii skóra będzie wyraźnie odżywiona i nawilżona, a także uruchomią się w niej naturalne procesy regeneracyjne. Świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju maski nawilżające, a także zabiegi z wykorzystaniem laserów, które pozwalają na usuwanie przebarwień. Przydadzą się one szczególnie wtedy, gdy w czasie wakacji przesadzimy z opalaniem i na skórze pojawią się przebarwienia, które kiepsko się prezentują i warto z nimi walczyć jak najszybciej. Bez względu na to, jaki zabieg w salonie odnowy biologicznej wybierzemy, możemy mieć pewność, że bardzo szybko nasza skóra odzyska dawny blask i będzie wyglądała lepiej i młodziej.

Szukaj sprawdzonych gabinetów i salonów kosmetycznych

Aby skóra zyskała na wyglądzie i zregenerowała się po zabiegach kosmetycznych, warto szukać gabinetów odnowy biologicznej, które są sprawdzone, renomowane, dysponują odpowiednim sprzętem i personelem. Nieważne czy interesuje nas rehabilitacja mokotów, zabiegi na twarz i ciało czy inne zabiegi medyczne, zawsze warto szukać sprawdzonych specjalistów z doświadczeniem i uprawnieniami. W dobrym salonie odnowy biologicznej możemy liczyć na to, że zabieg zostanie indywidualnie dobrany do potrzeb naszej cery oraz do stopnia jej zniszczenia i uszkodzenia. Co więcej, można również liczyć na wykwalifikowany personel, który świetnie zna się na swojej pracy, ma odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje. Zanim wygląd naszej twarzy powierzymy w czyjeś ręce, warto mieć stuprocentową pewność, że zabiegi będą odbywały się według jak najlepszych standardów, a ich efekty będą wyłącznie pozytywne.

spacer

Odpowiedz