motor-1381995_1280

Wskazówki dotyczące pielęgnacji silnika samochodu

Wiedza na temat dbania o silnik samochodu jest jak znajomość numerów loterii … lub prawie! Przyjecie prostych nawyków konserwacyjnych nie wzbogaci cie, ale z pewnością nie pozwoli Ci wydąć dużo pieniędzy w perspektywie średnio- i długoterminowej. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji silnika samochodowego.

Opisz co się dzieje co 10 000 km

Jeśli chodzi o silnik, hasłem przewodnim jest zapobieganie. Wynika to z faktu, ze oczekiwanie na rozwiązanie problemu oznacza odłożenie dużej ilości dobrze wykonanej usługi.

Dlatego pierwsza rada to: przegląd i konserwacja zapobiegawcza co dziesięć tysięcy kilometrów. Obejmuje to sprawdzenie wtyczek i kabli, pasów, łożysk itp.

Wymiana oleju

Prosty, łatwy i podstawowy! Nie ma usprawiedliwienia, aby nie wymieniać oleju na czas, zwykle co dziesięć tysięcy kilometrów lub sześc. miesięcy (miej oko na ramy czasowe wskazane przez producenta pojazdu na zmianę). Rodzaj oleju jest również ważny, gdy wiesz, jak dbać o silnik samochodu: syntetyczny olej smarowy lub mineralny olej smarowy. Syntetyk jest ogólnie droższy, ale ma dłuższa trwałość i więcej technologii – do tego stopnia, ze ??nie wymaga dodatków. Już teraz najtańszy minerał jest nadal najpopularniejszy i najlepiej spełnia wymagania starszych samochodów. Ostrzeżenie: Silniki zwykle nie połykają dobrze zmieszanych olejów mineralnych i syntetycznych.

Wymiana filtra powietrza, oleju i paliwa

Filtry powietrza, oleju i paliwa śluza do ochrony silnika samochodu przed zanieczyszczeniami. Dlatego ważne jest, aby te elementy były czyste i zgodne z zaleceniami producenta samochodu. Zwróć uwagę na warunki wymiany.

Paliwo

Kontynuując podstawy silników samochodowych, dochodzimy do paliwa. Jakość i pochodzenie nie podlegają negocjacji w celu zapewnienia prawidłowego działania silnika. Wynika to z faktu, ze paliwo zlej jakości może wpływać na olej smarowy, dysze i świece zapłonowe. Aby uniknąć pułapek na stacjach benzynowych, idealnie jest zawsze tankować w tym samym miejscu i w godzinach pracy. Zadanie faktury również pomaga.

Chłodnica samochodowa

To, czy silnik jest cieplejszy czy zimniejszy niż. normalna temperatura robocza, jest oznaka problemu. Aby temu zapobiec, ważne jest, aby woda w chłodnicy zawierała odpowiednia ilość dodatku (poszukaj informacji w instrukcji obsługi). Ciesz się przeglądem co 10 000 kilometrów i dobrze przyjrzyj się całemu układowi chłodzenia. Podczas przeglądu opieki, jeśli chcesz zamówić dowolna cześć samochodowa, sprawdź: sklep z częściami samochodowymi autoczescionline24.pl.

spacer

Odpowiedz