349

Wynajem podnośników

Prace na dużej wysokości wymuszają korzystanie z profesjonalnego i niezawodnego sprzętu, dzisiaj już drabina, czy nawet zwykłe rusztowanie nie są i nie mogą być profesjonalnym narzędziem pracy.

Podnośniki nożycowe

Obecnie coraz częściej wykorzystywane są podnośniki nożycowe, jako sprzęt specjalistyczny, używany zarówno w magazynach czy fabrykach ale też na placach budowy. Podczas jednorazowych inwestycji tego typu najlepszą opcją będzie wynajem podnośników w przypadku inwestycji ciągłych warto pomyśleć o zakupie własnego sprzętu.
Obecnie na rynku oferowanych jest cały szereg sprzętu pozwalającego pracować na wysokości, takiego jak: podnośniki i podesty nożycowe o napędzie spalinowym i elektrycznym ale też podnośniki przegubowe z wysięgiem bocznym, podnośniki masztowe i tym podobne. Warto więc rozważyć opcję wynajmu, praca na podnośniku znacząco wpływa zarówno na tempo pracy jak i bezpieczeństwo pracowników. Podnośnik sprawnie przemieszczający się po budowie z pewnością będzie bardziej praktyczny niż konieczność przenoszenia rusztowania, również w hali fabrycznej jego mobilność znacząco wpłynie na stopień jego użyteczności.

Podnośniki – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Rozważając wynajem podnośników nożycowych, warto sprawdzić ich stan techniczny oraz czy posiadają one aktualne badania Urzędu Dozoru Technicznego oraz czy na bieżąco przeprowadzane są przeglądy serwisowe oraz wszelkie niezbędne naprawy. Dzięki temu zagwarantujemy sobie bezpieczną i bezproblemową pracę. Dużą zaletą podnośników nożycowych, na tle innego sprzętu specjalistycznego, jest bez wątpienia możliwość pracy, na ich pokładzie większej ilości osób. Podnośniki z opcją wysuwania pokładu zarówno z jednej jak i drugiej strony, znacząco wpływa na zwiększenie przestrzeni roboczej. Zgodnie z instrukcjami podawanymi przez producentów liczba pracowników mogących jednocześnie przebywać na platformie sięga nawet 7 osób.
Duża część podnośników nożycowych wyposażonych w silniki spalinowe posiada opcję osi wahliwej, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo pracy na wysokości.

spacer

Odpowiedz