chastity-cortijo-M8iGdeTSOkg-unsplash

Wytrzymałość prześcieradeł nieprzemakalnych. Co jest istotne?

To, jak wytrzymałe będzie dane prześcieradło nieprzemakalne, zależy oczywiście od tego z jakich materiałów zostało wykonane. Dużą popularnością cieszą się modele, których wierzchnia warstwa wykonana została z bawełny (lub innych tkanin naturalnych) – to materiał, który ma właściwości paroprzepuszczalne. Takie prześcieradła, chociaż są nieprzemakalne, oddychają, nie odparzają skóry. Warto jednak podkreślić, że ze względu na finalną wytrzymałość prześcieradła dobrze byłoby zastosować przy jego produkcji również sztuczne włókna np. z poliestru, które mogą być wplecione w konstrukcję np. w postaci cieniutkiej siatki – będzie to bardzo dobre wzmocnienie całej konstrukcji.

Należy zwrócić uwagę również na to, z czego wykonana została warstwa nieprzemakalna. Jeśli chodzi o wspomniane już modele oddychające, stosowany jest poliuretan. Na rynku dostępne są jednak również nieoddychające modele z PCV. Pamiętaj, że warstwa nieprzemakalna powinna być dość rozciągliwa. Wskazana jest umiarkowana grubość, aby prześcieradło nie sztywniało po praniu i w miarę szybko schło.

Prawidłowa eksploatacja prześcieradła nieprzemakalnego

Chcesz, aby prześcieradło nieprzemakalne dość długo pełniło swoją rolę? W takim razie pamiętaj o tym, że powinno być ono odpowiednio prane i suszone. Przy zakupie konkretnego modelu trzeba od razu sprawdzić, co zaleca producent w kwestii użycia proszku do prania, płynu do płukania itd. Przy użyciu słabszych detergentów dobrej jakości prześcieradło nieprzemakalne powinno wytrzymać z powodzeniem nawet 30-50 prań bez utraty swoich właściwości. Suszenie powinno przebiegać w rozciągniętej formie, nie ma potrzeby używać dodatkowych źródeł ciepła – optymalna jest temperatura pokojowa. Ponieważ prześcieradła wodoodporne są dość cienkie, nawet w takiej temperaturze wysychają dość szybko.

Prześcieradła nieprzemakalne to produkty, które stosowane są zarówno w warunkach domowych, jak w szpitalach, domach opieki, sanatoriach i innych placówkach. Obecnie produkowane prześcieradeł wykonane są z oddychających tkanin, które można bez problemu prać w pralce. Są to produkty wielokrotnego użytku, których pielęgnacja nie nastręcza większych trudności. Mamy nadzieję, że nasz artykuł dostarczył Ci przydatnych informacji, dzięki którym wybór dobrej jakości prześcieradła nieprzemakalnego zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego będzie dla Ciebie łatwiejszy.

spacer

Odpowiedz